Agentura GSA- projekt Galileo z Evropských fondů, centrála na Vltavské, kravaťák a falešné starty satelitů.

obrazek

Když jsem včera procházel kolem obrovského centra na Vltavské a viděl jsem, kdo že tam vlastně sídlí, vzbudilo to moji zvědavost. Vážně je tato velká kongresová budova centrálou pro Agenturu družicové navigace? No, jelikož se tam jistě točí z Evropských fondů nemalé finanční částky, mělo by nás, jakožto daňových poplatníků zajímat, co se to tam vlastně děje. Našel jsem si tedy na internetu cíle této agentury- je to velmi poutavé čtení..

Ke strategickým cílům GSA patří dosažení plně funkčního systému GALILEO a řízení programu EGNOS po jeho plném zprovoznění. Hlavním úkolem GSA je hájit veřejný zájem, fungovat jako regulační orgán pro evropské programy družicové navigace Galileo a EGNOS a položit základy udržitelného a ekonomicky životaschopného systému. Klíčovým deklarovaným cílem GSA je to, aby Galileo a EGNOS byly nejen plně fungující systémy, ale také předním globálními družicovými navigačními systémy pro civilní použití. Hlavní úkoly GSA jsou následující:

  • zajišťuje bezpečnostní akreditaci, dává podnět k zavádění bezpečnostních postupů a provádí bezpečnostní prověrky;
  • odpovídá za marketing a komercionalizaci systému Galileo a EGNOS, zejména přispívá k přípravě uvedení systému na trh, analýzu trhu a propagaci aplikací a služeb na trhu v oblasti družicové navigace;
  • plní úkoly spojené s certifikací systému a jeho jednotlivých komponentů;
  • z uvedených hledisek spravuje evropské programy v oblasti družicové navigace, kontroluje používání prostředků a řídí související činnosti v oblasti výzkumu a vývoje;
  • odpovídá za otázky související s právem využívat kmitočty potřebné k provozu systémů; vydává koncese subjektům odpovědným za provoz systému Galileo a poskytování souvisejících služeb a zajišťuje plnění smluv.

Cílem Ministerstva dopravy je využít obrovského ekonomického, strategického i bezpečnostního potenciálu oblasti kosmických aktivit a oblasti aplikací a služeb navázaných na využívání kosmických systémů, zajistit maximální návratnost investic České republiky do této oblasti a posílit technologickou a inovační úroveň českého průmyslu na evropském a globálním trhu.

Ok. Takže zde máme jakýsi „civilní“ program GPS, který má zřejmě konkurovat Americké (vojenské) GPS? K čemu přesně jsou nám tyto programy? Jak se dělají mapy na internetu? Podle toho co vidím třeba na obyčejných google mapách je zjevné, že mapování se provádí letecky (drony) a případně pozemní cestou (auta). Dobrá, ale co GPS? Vážně musíme brát v úvahu družice, které obíhají kolem Země? Ve skutečnosti stačí obyčejná triangulace polohy pomocí pozemních telefonních vysílačů. Více najdete ve videu zde (cca od 6. minuty- https://www.youtube.com/watch?v=g3SiGXalxzo)

HRO45b076_p201209060561101

Když jsem viděl postávat muže s cigaretou u této obrovské budovy, hned jsem se na něj vrhl s otázkami. I když nemluvil česky, tak byl velmi sdílný a hodně mi toho vypravoval. Třeba, že nedávno vypustili další satelit. No to je tedy něco, tak jsem se hned zeptal, jestli to vypuštění můžu někde vidět. „No to ne, oni to vypouštějí ve Francouzské Guyaně, protože to musí být poblíž rovníku, moc tomu nerozumím…“ Byl to evidentně spíše expert na finanční toky, které proudí z kosmického vystřelování družic na oběžnou dráhu. Rád bych nějaké to vystřelení viděl na vlastní oči. Pro všechny zvědavce je zde čerstvý článek přímo o vypuštění již 13 a 14 družice! http://www.czechspaceportal.cz/7-sekce/aktuality/na-obezne-draze-je-uz-ctrnact-druzic-systemu-galileo.html

Decollage champ large

Hm.. to vypadá hodně realisticky, že?

Chtěli bychom vážně vidět nějakou tu družici z vesmíru a ne pořád stále dokola ty malůvky a animace. V dnešní době má každý HD kameru pomalu i na záchodě, tak proč jednu nešoupnout na start takového satelitu, díky kterému máme GPS a centrum na Vltavské? Chceme toho vážně tak moc?

ESA-BIC_680px

https://www.youtube.com/watch?v=YmwFRvm8c34

2 thoughts on “Agentura GSA- projekt Galileo z Evropských fondů, centrála na Vltavské, kravaťák a falešné starty satelitů.

  1. Takže když neexistují satelity, tak jak je možné, že funguje internet, televizní vysílání přes satelit, anebo existují přesné družicové snímky, používající se k předpovědi počasí? Víš, co si myslím? Myslím si, že ti z té Bible a celého Ježíše Krista akorát tak švihlo. Protože takové krávoviny by normálně myslícího a přemýšlivého člověka ani nenapadly. Fakt, dělej se sebou něco.


    1. Odpověď je ve videu, které je v článku.. https://www.youtube.com/watch?v=g3SiGXalxzo Pokud jsou na orbitě Země miliony satelitů a „kosmického odpadu“ Proč nikdy není vidět například ze záběrů ISS? Jak vysvětlíš všechny ty fejky NASA? Proč fingují, že jsou ve vesmíru? Dá se pokračovat dál a dál.. To víš, s tou červenou kapslí ta králičí nora vede hluboko.. :) Ale naprosto rozumím, že to zní bláznivě.. Je to tenký led.. Ale stačí se podívat třeba i na tohle video, to nemyslí vážně, že tomuhle někdo fakt věří? https://www.youtube.com/watch?v=WN2NPu0UrT4


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>