Andrew Farley: Bůh nepamatuje již tvoje hříchy?

Toto video je zároveň odpovědí, proč jsem smazal všechna videa AF z mého kanálu a stránek. Na první pohled vypadá učení A. Farleyho dobře, ale takřka mistrně halí v sobě klam hříchu, když tvrdí, že stále můžeme hřešit před Bohem, ale přitom si Bůh nepamatuje naše hříchy. Není to snad protimluv? Farley se prezentuje jako proti náboženství a proti legalismu, jako kazatel milosti, jako někdo, kdo učí 100% Ježíš plus nic.. Ale ve výsledku učí zase to samé: Sebe- vylepšování našeho chování a našeho života zde v těle, kde milost, kterou vyučuje, je pouze jakousi „hnací silou“ nebo motorem k jisté změně našeho života, místo toho, abychom obdrželi kompletně nový život a kompletně nové a dokonalé skutky v Kristu- on učí, že naše skutky se musí postupně vylepšovat za pomoci uschopnění Boha, který nás bude vylepšovat k nedokonalosti. Duch svatý se pak stává v tomto učení tedy „ministrem hříchu“ (rouhání proti Duchu svatému), protože údajně uschopňuje k „dobrým skutkům“ v tomto těle, které nejsou nic jiného, než hřích.

 

One thought on “Andrew Farley: Bůh nepamatuje již tvoje hříchy?

  1. Já si myslím že pan A.Farley neučí že můžeme klíďo píďo hřešit.Jeho učení mě osvobodilo od novozákkonního zákoničení, nebo jak to mám říct.Nikdo mi to tak dobře nevysvětlil jako tento pán.Člověk se musí znovunarodit.bez toho to nejde.Nejsou to pak skutky pro spásu ale skutky které připravil On.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>