16 thoughts on “Blamáže NASA, ESA- Tim Peake a jeho kousky (backflip fail)

 1. Mám dotaz. Koho se vlastně těmi videi snažíš přesvědčit. Nás, anebo sebe? Navíc mi připadá, že jsou točena naprostými zoufalci, s vymytými mozky. No upřímně. Kdo si myslí, že Země je placatá, tak v hlavě vymeteno skutečně asi má.


  1. Ano, opět souhlas! Ty videa jsou natáčena naprostými zoufalci, kteří předstírají že jsou ve vesmíru a visí na drátech, hrají pink ponk s vodou atd.. Ti zoufalci si říkají NASA nebo ESA- jsou to jejich videa. Navíc okrádají lidi o peníze celým tímhle divadlem, takže to jsou lháři i zloději. Já se těmi videi spíše bavím, ale věřím, že hodně lidem tohle může otevřít oči, protože se zamyslí, proč tohle vesmírné agentury v čele s NASA dělají.. a pak třeba zapojí i kritické myšlení a budou pátrat dál.. :)


   1. No jasně, a u NASA, ESA to nekončí, lžou samosebou i jiné kosmické agentury, Japonská, Čínská,Ruská, Indická. Lžou ti meteorologové, geologové, geografové, paleontologové, astronomové, matematici, fyzici, piloti, námořníci… Už jsem potkal na netu i plochozemníka co tvrdí že lže Pythagoras, ale ty si fištrón, ty se načapat nenecháš, ty máš bibli XD


    1. Ano, samozřejmě, že ano, když evidentně ta největší potřebuje dělat takovéto zpackané divadlo. Co ještě potřebuješ za důkaz, než že ti kosmonaut při nulové „gravitaci“ spadne jako brambora při kotoulu? To, že Měsíc vrhá kulatý stín není důkaz toho, že Země je koule.

     Já jsem nenáročný stačí mi nějaký záběr „zeměkoule“, co nebude CGI nebo komposit.. Pravdu měl Thales z Miléthu a Anaximandros :)


     1. Když se přestaneš soustředit na NASA a budeš studovat, možná ze sebe přestaneš ve veřejném prostoru dělat debila. Nemusíš obviňovat lidi kterým nerozumíš z toho že lžou. Sestroj si třeba Kamal a měř polohy hvězd a slunce na obloze. Pak si pro naměřené úhly najdi svoje vysvětlení, pak totiž budeš mít něco v ruce. Nebo si pořiď hvězdářský dalekohled s automatickou montáží.
      Nauč se souhvězdí. Pozoruj při cestování. Svoje pozorování srovnávej s hvězdnými mapami. Pokud najdeš jedinou chybu, budeš mít v ruce alespoň něco. Míra tvojí současné trapnosti je nebetyčná.
      Stále si nejsem jistý jestli nejde z tvé strany o nějaký humor. Moc k zasmání to ale není.


 2. Jistě, budu pozorovat při cestování jak z letadla vypadá ten svět jako koule, že ano :) Míra tvé arogance mluví za vše, nemám potřebu ztrácet čas s lidmi jako ty. ( Podle toho, co píšeš je to vzájemné, takže se měj)


  1. To já tu potřebu mám. Přestaň lhát a tu potřebu ztratím. Přestaň obviňovat ze lží na základě youtoube videí a já tu potřebu ztratím. Nabízím ti jednu pozorovací noc s kamalem a mapou hvězdné oblohy, kdekoliv v čr. (optimálně v první půli července do 50 km od Uhlířských Janovic, jindy a jinde po dohodě). Pro důkaz kulatosti Země nepotřebuješ letadlo, NASA, ESA… nic z toho. Jen úhly mezi hvězdami a jejich pohyb po obloze.


 3. Upřímně nic ve zlém, ale domnívám se, že Marek má pravdu a ani se mu nedivím, že tak vybuchl. Protože co zde v poslední době píšeš za ptákoviny, je opravdu intelektuální masakr. A tak se nemůžeš divit, že to prostě někteří nerozdýchají a napíšou, co napíšou. Musím říct, že se taky kolikrát nestačím divit, jak se z přemýšlivého a rozumného člověka během krátké doby stal někdo, kdo uvěří sebevětšímu blábolu jen proto, že se o něm píše v Bibli. V Bibli se píše i o tom, že Bůh stvořil Evu z Adamova žebra. Copak tomu taky věříš? Promiň, ale mně prostě připadá, že ti někdo vymluvil díru do hlavy a ty jen tak z ničeho nic, jsi zahodil rozum do popelnice a nahradil jsi ho náboženským fanatismem. Prosím tě, začni zase používat hlavu a možná ti časem dojde, jak jsi byl blbej, a pak se tomu jen zasměješ. Neboj, i já jsem si tím prošel a zvládl jsem to v pohodě. Takže si myslím, že i ty bys to zvládl.


 4. Mě nedělá problém věřit v to, že Bůh stvořil Adama z hlíny a Evu z Atomového žebra. Stejně jako potřebuješ víru ve stvoření, tak potřebuješ víru v evoluci. Záleží na tobě co si vybereš.

  Proč tedy učenci jako Luther, Komenský či Clavin mluvili o placaté zemi? Kde k tomu přišli? Jediný zdroj informací v té době byla Bible. Je zvláštní, že proti Kopernikovi a Galileovi nejdříve vystupovali protestanté s tím, že toto není Biblické. Vědu jste posunuli nad Boha a věříte, že pomocí vědy můžete odpovědět na všechny otázky vesmíru, země či života.


  1. „Kde zůstal mudrc? Kde je učenec? Kde zůstal světový myslitel? Copak Bůh neobrátil moudrost světa v bláznovství? Bůh se ve své moudrosti nedal světu poznat jejich vlastní moudrostí. Namísto toho se Bohu zalíbilo, že spasí ty, kdo uvěří tomuto bláznivému kázání. Židé požadují zázraky, Řekové hledají moudrost, ale my kážeme Krista ukřižovaného – pro Židy pohoršení, pro pohany bláznovství, ale pro povolané, ať Židy či Řeky, Krista – Boží moc a Boží moudrost. Boží bláznovství je totiž moudřejší než lidé a Boží slabost je silnější než lidé.“ (1. Kor. 1, 20-25) :)


 5. Takže jakmile jsi zahnaný do kouta a nemáš, co říct, tak se schováš za Bibli? No dobré, dobré. Já nevím, ale tohle chování mi připomíná obyčejnou zbabělost. Pravdu neumlčíš tím, že se schováš za Bibli. I kdyby ses schoval za tisíc Biblí, tak ta pravda tady bude stále a stále na tebe bude křičet. Tak co kdyby ses, místo strkání hlavy do písku, k celé věci postavil, jako chlap a normálně nám sám za sebe odpověděl?


  1. (Odpovídal jsem na jiný komentář)

   Jistě, nejlepší způsob jak změřit tvar podlahy je zkoumat strop.. Ale stačí mi nějaký obyčejný důkaz, proč je takový problém mi ho obstarat?( viz. fotografie,které se nebudou tak drasticky lišit? Třeba zakřivení vodní hladiny se kterou námořníci nepočítají nebo důkaz gravitační síly, důkaz zakřivení pomocí laser paprsku atd.. Znovu doporučuji prostudovat analýzu D.Starosty viz: „Je opravdu klíčové si uvědomit, že po téměř 500 letech teoretizování o zeměkouli doposud nikdo nezměřil údajné zakřivení Země. Jakékoliv skutečné měření zakřivení, například pomocí laser paprsku, se zdá být tabu. (Zkuste najít takové praktické měření od jakékoliv oficiální instituce). Všude na světě za dobré viditelnosti vidíme na vzdálenosti, které by byly na glóbu jednoduše nemožné. Nejvíce průkazné je to přes vodní hladinu potvrzující, že voda je skutečně vodorovná, a nikoliv konvexní. Přes jezero Michigan je například vidět 100 km vzdálené Chicago, (které by mělo být pod obzorem za 784 metry zakřivení), které mnozí vyfotili a pomocí zoomu dokázali, že to nemůže být fata morgána“.. atd.. Proč je tak těžké dokázat, že Země je koule z povrchu? Nemusíme se ani bavit o zjevných hoaxech NASA, ke kterým je jediné vaše vysvětlení, že je to z youtube (oficiálního kanálu), tak to asi není pravé, protože na youtube se přece nacházejí i bláboly a blázniviny.


   1. Froldo, po druhých chceš důkaz, ale sám nemáš vůbec žádný. To, že je to napsané v jedné knize, byť jde o Bibli zvané kniha knih, to není tuplem žádný důkaz. Je to stále jen kniha, kniha sepsaná vícero LiDMI, opisovaná po staletí mnoha dalšími LIDMI. Obyčejnými, omylnými lidmi, jako jsme my. Znám mnoho aktivních věřících-jsou jimi po celý svůj život-narozdíl od tebe. Jedna kamarádka se stala řádovou sestrou, protože potkala Boha. ALE- a teď vnímej: NIKDO, NIKDO Z NICH SE NECHOVÁ JAKO TY, TEDY-PROMIŇ, ALE UŽ TO BÝT VYŘČENO MUSÍ, FANATICKY. To oni potkali Boha, tys potkal fanatismus. Islamisté, ohánějící se stejně vehementně koránem ve jménu očištění lidstva jsou nesnášenliví, krutí a vedou svět do zkázy. JE ÚPLNĚ JEDNO, KTEROU KNIHU SIS VYBRAL KE SVÉMU ZBOŽŠTĚNÍ. ZBOŽŠTIT SI KNIHU ČI ČLOVĚKA A PROSAZOVAT TO DOKONCE DRUHÝM, TO JE U MNE UŽ POSEDLOST, TO NENÍ ČISTÁ VÍRA. To je prostě špatně. Kupříkladu Igor Chaun potkal Boha.Šíří lásku a pohodu.Tys ale potkal fanatismus a ten tě drží a jen těžko pustí. Je to škoda, velká škoda. Jsi člověk chytrý, všestranný, byl jsi hrozně fajn.


    1. Ivo, velmi mnohem chytřejších a významnějších lidí bralo Bibli jako zjevenou Pravdu. Viz co tady psal Tomáš, ale bylo jich mnohem víc.. Všechny moje smysly a všechno, co kolem sebe vidím nesvědčí o rotující kouli, která se řítí vesmírem 650 000 000 km/h a obíhá kolem slunce 30 krát rychleji než kulka z pistole.. Doporučuji ti přečíst nový článek o víře v Ježíše, který je ze stránek slovo-pravdy.cz Ten vysvětluje o čem je víra, není o tom jak dlouho člověk věří, kolik toho má za sebou atd.. A také přečíst si v klidu a bez předsudků analýzu o vývoji přesvědčení o placaté Zemi vs. kulaté od Davida.. http://streetzurnal.cz/nebe-a-zeme-obsahla-analyza-falesneho-modelu-kulate-zeme-a-vesmiru-od-davida-starosty/

     BTW: Neboj se, mnoho lidí mě už označilo za fanatika. Mně to nevadí, nehledám slávu u lidí.. Bůh s tebou


     1. Připoměl si mi slova Emanuela Dudy: „Nezáleží na tom, co říkají lidé, ale co nakonec řekne Bůh.“

      Hodně Božího požehnání ve tvé práci.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>