Odmítnutí kruhové AE mapy a stránek placata-zeme.cz

UNFlag33

Jak už jsem upozorňoval dříve, stále více se rozevírají nůžky mezi zastánci kruhové mapy ploché Země (AE modelu) a těmi, kteří se od něho chtějí distancovat, protože shledávají, že je naprosto falešný a cíleně diskredituje celou problematiku. To, že Země je plochá a nehybná, automaticky neznamená, že je to plochý disk, který je dokola obehnaný Antarktidou a tedy bez jižního pólu. Navíc přikryt jakousi kopulí, která znemožňuje případné přepadnutí přes okraj a střežená vojenskou silou, která střeží nějakých 100 000 km pevniny, aby se nikdo k okraji té kopule nedostal.
DomeV tomto článku před rokem (http://streetzurnal.cz/placata-zeme-a-rizena-opozice-new-age-v-cele-s-dubayem/) jsem poukazoval na fakt, že celý ten kruhový model z vlajky OSN je rozdělen na 33 (!) segmentů, což je jasná zednářská symbolika. Proponenti jako Dubay se svým anti- křesťanským postojem nijak netají a sám jsem se přesvědčil o tom, že tento model ploché Země byl záměrně promován youtube a také dalšími celebritami. Veškerá spojitost s plochou Zemí se automaticky dává do souvislosti s tímto kruhovým modelem, aby celou záležitost zdiskreditovala.

Ačkoliv dnes už zcela bezpečně víme, že tento model nemůže být reálný, nic to není platné pro tzv. „flat earthers“, kteří stále donekonečna hájí tento model asi takovýmto stylem: „Byl jsi někdy v Austrálii? Ne? Jak víš, že existuje? Jak víš, že tam funguje GPS a neměří místo 4000 km 8000 km?“ Prostě naprostá křeč ve snaze udržet lživý model promovaný lidmi, co dělají velmi podezřelá gesta. Navíc např. M. Sargent se ani netají tím, že pochází ze zednářské rodiny (https://www.youtube.com/watch?v=iK_KVyPNfTI)
mqdefaultskiba satanicskiba satanic 2hqdefault

 

 

 

 

 

maxresdefault

 

 

 

 

 

Zjevná podobnost člověku neujde, že.:)

 

 

 

 

 

Ať už si myslíte, že žijete na obdélníkové Zemi nebo na kouli, dokázat, že se AE kruhová mapa mýlí je velmi snadné a každý, kdo by se jí snažil navzdory faktům obhájit, bude prostě zdiskreditován. Tady je ukázka pouhého zlomku toho, jak vyvrátit „placatou Zemi“? Ne, ale jak vyvrátit falešný řízený model ploché nehybné Země dle Bible. (https://www.youtube.com/watch?v=JgY8zNZ35uw&t=165s)

Tímto tedy vyzývám všechny, kterým není lhostejné, že se cíleně diskredituje skutečnost, že Země je plochá a nehybná, aby se distancovali od všech, kteří jí hájí a propagují. Tedy od lidí, kteří ačkoliv byli konfrontováni s nereálností celého modelu, dále sveřepě odmítají skutečnost, že tento model je falešný a neodpovídá realitě a pozorované skutečnosti. Že slunce v Austrálii zapadá opačným směrem než na kruhovém modelu? Nevadí, nejde to ověřit, protože všichni, co to natočí jsou součástí konspirace (zřejmě tedy). Dle nich se jedná o masivní konspiraci všech amatérských navigátorů, kteří potají používají jednopólovou azimutální mapu s od jihu se rozšiřujícími poledníky. A rovněž všech cestovatelů, kartografů, amatérských kameramanů timelapsů noční oblohy atd..

Nepovažuji se za Flat- earthera ani plochozemce, ale za Biblického křesťana, který čte v Písmu svatém o naší Zemi v souvislosti se stranami, úhly, rohy a čtyřmi nebeskými větry. Takže tomu věřím. A pokud by někdo chtěl říct, že se jedná o znázornění světových stran, tak tomu odpovím, že nikoliv, protože pisatelé Bible ví, co jsou to světové strany, Pán Ježíš to ví taky (např. Mat 24:27) a pokud by chtěli použít tento termín, tak ho použijí. Pro mě se nejvíce blíží ke skutečnosti model youtube kanálu freeanergy, protože vysvětluje věci, které můžeme pozorovat a nerozporuje realitu. A že je to těžké na uchopení? No, Boží dílo není nic triviálního přátelé. Podívejme se na lidské tělo, které je tak fascinující, že dokonce ani dnes o něm nevíme úplně všechno. A co teprve místo pro tyto fyzická těla? Naše Země? Bůh není limitován naším omezených rozumem, který je asi jako tříska v porovnání s nejvyšší horou na světě. Co je pro něj jedna dimenze navíc? Co je pro něj čas, když ho stvořil?

A možná právě toto obhájce kruhozemě tak trápí, že Bůh dokáže dělat věci, které nejdou zcela pochopit, prostě se jen přiblížit. Že nestačí pár minut a když tomu hned neporozumíme, odhodíme to jako nesmysl. Bůh vždy předtím, než nám něco dá, testuje naší pokoru. A pokora se většinou rodí ze zoufalství, od křiku srdce a vnitřní sklíčenosti. Pravda se rodí přes bolest. Ať už je to pravda o tomto světě nebo o nás samotných (ta bolí ještě víc). A bez pravdy není milosti. Takže se zeptejte vážení obhájci nereálné kruhozemě sami sebe. Dám přednost bezbolestnému sebeklamu? Nebo se vydám vstříc bolestné pravdě, že jsem naletěl hned dvakrát za sebou? To není ostuda. Není ostuda se mýlit ve světě, který drží v pařátech otec lži. Ostuda je trvat na svém omylu i přes faktické důkazy a objektivní skutečnost, se kterou jsem byl konfrontován.

29 thoughts on “Odmítnutí kruhové AE mapy a stránek placata-zeme.cz


  1. Dobrý den, vážně považujete za šťastné, zkopírovat sem celý článek z jiného webu? Ono existuje i link :) A začátek článku, který znám- i autora, je tedy velmi zvláštní. „Dnes už jednoznačně víme“… Víme to na základě čeho přesně? Obrázkových animací? Svědectví lidí, kteří se houpají na lankách a dělají nepovedené kotouly vzad na „mezinárodní vesmírné stanici“? Jak to jednoznačně víte vy, Sandro? Bezbožný svět to možná ví a jako kouli prezentuje… Z Božího Slova je zjevné, že máme nebeskou klenbu, která odděluje vody od vod. Křečovité exageze s tím nic neudělají. Pokoj Vám.


    1. Dobrý den. Omlouvám se, ale jak sem koupila e-mailem,tak prodávám – bez linku. Je mi jasné, že vy článek i autora znáte, ale návštěvníci vašeho webu možná ne.
      A nenapsala jsem, že něco jednoznačně vím, ani že se s článkem ztotožňuji.
      Jen jako námět k zamyšlení a diskusi.


      1. Ono je celkem těžké hádat s jakým úmyslem to sem dáváte, když pouze zkopírujete článek :) No, já ho nemám už asi nijak potřebu komentovat, ale třeba někdo tedy se najde, kdo tu potřebu míti bude …


        1. No jak už jsem řekla, pouze jsem zkopírovala článek z e-mailu, který jsem obdržela a není potřeba v tom hledat a hádat nějaké další tajemné úmysly. Tzv. „pošli to dál „.


  2. No jak už jsem řekla, pouze jsem zkopírovala článek z e-mailu, který jsem obdržela a není potřeba v tom hledat a hádat nějaké další tajemné úmysly. Tzv. „pošli to dál „.    1. Asi tomu tak bude, dát sem článek, který velmi nenávistně označuje křesťany, kteří věří více Písmu než jezuitské vědě a CGI animacím za tmáře a ostudu křesťanství a kdoví co ještě. A pak dělat, že jako pro hledání pravdy a pro jistotu zkopíruji celý článek, já nic já muzikant. Ničemu nevěřím, nemám žádný názor, nic nevím, jen kopíruji článek, co vás tady označuje za plevel lidstva.. :) Tak díky moc a zase něco hezkého nám sem zkopírujte milá Sandro :)


      1. Mně třeba fakt dostává toto podivuhodné sousloví: „Věřit v plochou zemi navíc v podstatě znamená víru v to, že člověk byl schopen vynalézt větší a zajímavější vesmír než Bůh!“ Zkoušel jsem si to číst vícekrát, ale vůbec nechápu, kam tím autor míří. To jako Bůh nedokáže vymyslet nějaké laciné počítačové animace? Nebo třesk z ničeho a obrovské rozpínající se nic plné mrtvých koulí je něco, co by bylo nějak lepší, než co dokáže vynalézt Bůh? Černé prázdno je takový skvělý vynález? Hlava mi to nebere


      2. To jste vy,pane Frolík ten PostDark? Chtěla bych se Vás zeptat, kdo nebo co je ten (ta)“ troll“? Zřejmě nějaká novodobá počítačová hantýrka, ve které nejsem ve svém již dosti zralém věku zběhlá, ani neznám anglicky,ale tuším, že nic lichotivého. Ještě jednou se omlouvám za ten článek, který jsem sem dala, netušila jsem, že Vás tak vytočí. Kaji se.Už to víckrát neudělám.


        1. Ne, já nejsem PostDark ale streetžurnál… No mě vůbec nevytočil- já ho znám, ale moc to nechápu- vy jste ho snad nečetla? Bylo by fajn k tomu přidat alespoň nějaký komentář, protože je to ten článek, který je velmi nenávistný- vy to nepoznáte?


  3. Ne.Zaměřila jsem se na obsah ne na formu. Filtruji si informace, fakta, která mají nějakou vypovídací hodnotu, která vedou k podstatě věci a poznání. Ostatní – bláboly kolem, o ničem, vzájemné osočování,odsudky…mě nezajímají, nemám důvod je řešit ani jakkoli komentovat.


    1. Aha, ale ten článek není faktický, jsou to pouze interpretace autora a jeho subjektivní a velmi tvrdé názory na všechny, kdo věří něčemu jinému než on sám..


      1. Já jsem ho sice tak nenazvala, ale jak to víte, že článek není „faktický“ a že právě vaše interpretace bible, že Země je placka, je správná? Znovu opakuji, zaměřila jsem se na obsah a ne na formu a selektovala si pouze informace, kde se autor snaží vysvětlovat pasáže v bibli. Stále se pitváte v něčem, co je o ničem. Můžu se vás zeptat , kam se z vašich stránek poděl člának : http://streetzurnal.cz/nebe-a-zeme-obsahla-analyza-falesneho-modelu-kulate-zeme-a-vesmiru-od-davida-starosty/ ?


        1. Nebavíme se tady o mojí interpretaci Bible, neopírám se ve svém přesvědčení pouze o Písmo, kde se ovšem zcela jasně píše o tom, že máme nebeskou klenbu a 2 světla na ní, nad klenbou, která je pevná a litému zrcadlu podobná, pak vody.. Nemůžete něčí interpretace vydávat za fakta, to je stejné jako vydávat pseudo-vědecké (tedy bezbožné) teorie za fakta. Fakta to nejsou- jsou to teorie. Ale existují i fyzikální fakta a důkazy o plochosti Země. Ano, vy si selektujete informace, které se vám hodí do vašeho přesvědčení, stejně jako to dělá autor a nazývá všechny ostatní v lepším případě hlupáky. To pak můžete říkat, že výklad bible dle svědků Jeh. je faktický nebo dle Adventistů, mormonů, že každá interpretace je faktická. Bohužel existuje i tzv. řízená opozice, která má za cíl zesměšnit plochou Zemi a všechny, kteří nevěří jezuitské kosmologii.. A od té bych se chtěl distancovat o koneckonců i o tom je ten článek, pod kterým vedeme tuto debatu!
          Vámi zmíněný článek zde již není, ale stále existuje můj střihový dokument inspirovaný touto prací. Přeji hezký večer.


          1. Ještě mě dostává jak autor používá spojení „Pro ateisty a vyznavače plochá Země“ ..:D Ateisté jsou vyznavači toho samého, co autor tedy kulaté Země a nekonečného třeskutého koulovesmíru :)


          2. Vy mě pořád kádrujete, co můžu a nemůžu.Každý má na různé věci různé názory.Já jsem se vám jednou omluvila,ale ne za svúj názor, který jsem na kulatost nebo nekulatost země neventilovala, ale za zkopírování článku a víckrát se vám omlouvat nebudu, tak o co vám jde? Ten pan David Starosta patří také k „řízené opozici“, že jste jeho článek odstranil?


            1. Mně o nic nejde, o co jde vám? Já vás vůbec nechápu. Já nikomu za jiné názory nenadávám do hlupáků a tmářů. Jen jsem si chtěl ujasnit fakta, tedy, že se nejedna o žádný faktický článek. Kdyby jste napsala rovnou, že na plochou Zemi nevěříte, bylo by vše jednodušší. Nevěříte? Ok nevěřte. Co já s tím mám dělat? Má mě ten článek o něčem přesvědčit nebo návštěvníky webu?


              1. S vámi je to těžké.
                ad 1) ani já nikomu za jiné názory nenadávám do hlupáků a tmářů
                ad 2) nechápu, proč si chcete ujasňovat fakta, tedy, že se nejedná o žádný faktický článek, když jste sám napsal, že článek znáte, i jeho autora
                ad 3) skutečně jsem nenapsala, že na plochou Zemi nevěřím a i kdyby, každý si může věřit čemu chce, je to každého osobní věc
                ad 4) už vůbec jsem nechtěla článkem nikoho o ničem přesvědčit, jak už jsem napsala, zkopírovala jsem ho pouze jako námět k zamyšlení a diskusi.
                ad 5) neodpověděl jste mi na otázku. jestli ten pan David Starosta patří také k „řízené opozici“, že jste jeho článek odstranil


                1. Ne, těžké je to s vámi.
                  ad1) Zkopírovala jste sem celý článek, který interpretuje Bibli stejně jako moderní (vysoce pokročilá) jezuitská astronomie. A pokud jste ten článek četla, tak označuje všechny, kdo věří v pevnou nehybnou Zemi s klenbou a vodami za hlupáky a tmáře a ostudu křesťanství (tedy mne a asi většinu čtenářů zde).
                  ad2) To, že vás zajímají pouze fakta jste napsala vy, tak nechápu proč tedy ten článek, který je interpretací, nikoliv nějakou faktickou dokumentací. Každý si může věřit čemu chce, ale pokud kopíruje nenávistné články, měl by to umět také zdůvodnit, proč tak činí. A ne se neustále vymlouvat a ani nebýt tedy schopen říct, čemu vlastně věří.
                  ad3) Já nevím jak může takový článek sloužit zde jako „náměť na zamyšlení a diskuzi“ Četla jste to? Copak dává prostor pro nějaké zamyšlení a diskuzi? Vždyť je naprosto jednostranný a nekompromisní. Kde je jaký prostor pro nějaký dialog s takovýmto článkem?
                  ad4) Ne, nemyslím si, že David Starosta patří k „řízené opozici“. Stejně tak si nemyslím, že každý. kdo věří v evoluci a velké třesky je satanista či jezuita.. Zkuste se chytit toho příměru
                  To bude asi vše


  4. Né, PostDark jsem já a Honza je Honza. PostDark proto, že jsem setrvával dvacetpět let ve tmě systému řkc, než mě Ježíš vysvobodil. Troll je bytost, která řeční v mlze, přichází bořit, ne stavět. Vesmír rozhodně není to, co vidíme v dokumentech NASA. A je jisté, že Bůh stvořil tak úžasný svět, že ho zde z pozemské perspektivy naprosto nedokážeme popsat, určit, jenom v modlitbách prosíme za paprsky světla a když Ježíš bude chtít, něco nám odkryje. Osobně vnímám, že nejenže nežijeme na kouli, ale že celé stvoření je tak nepopsatelné, že opravdu v této chvíli nemáme možnost nic ucelit. Stačí si jen představit jednu z mnoha nekonečností…co je za bránou severu, kterou hlídají andělé…kde končí světy??…kde jsme my, na čem se nyní pohybujeme. Nevíme sami ze sebe nic.


    1. Jen k tomu trollovi. Já jsem toho tady moc nenařečnila, vlastně vůbec nic. Asi vás Ježíš vysvobodil málo, když posuzujete lidi, které vůbec neznáte.  5. Kruhová nebo kulatá země?

    CEP[1]Izajáš 40:21-22
    Což o tom nevíte? Což jste neslyšeli? Neoznámili vám to už na počátku? Což nechápete, kdo položil základy zemi?
    Ten, který sídlí nad obzorem země, jejíž obyvatelé jsou jako kobylky, ten, který nebesa jak závoj roztahuje a napíná je jako stan k obývání.
    Občas se můžeme setkat s názorem, že Bible obsahuje vědecké poznatky přesahující úroveň lidských znalostí v době, kdy byl biblický text napsán. To má dokazovat, že autorem Bible není člověk, ale Bůh či jiná vysoce vyvinutá inteligence.

    Někdy bývá citován verš 40:22 proroka Izajáše. Z něj údajně vyplývá, že autor textu věděl o kulatosti Země.

    Kruh nebo koule?
    Ekumenický překlad „nad obzorem země“ ani kralický „nad okršlkem země“ nám nic o kulaté zemi neříká. Některé anglické překlady jsou zajímavější. Například ESV[6] píše „above the circle of the earth“, tedy „nad kruhem země“. Právě na tento způsob překladu se odvolávají ti, kteří ve verši vidí potvrzení Izajášových znalostí o kulatosti naší planety. Tvrdí, že místo kruhu lze použít překlad koule a že tedy Izajáš píše o kulaté zemi – Zeměkouli.

    Podívejme se na referenční text WTT[5] :

    Hebrejský pojem transliterovaný dle BHT jako znamená podle hebrejsko-anglického biblického slovníku BDB[8] vault či horizon, tedy oblouk, klenbu, obzor nebo horizont. Jiný slovník TWOT[7] nabízí výrazy circuit, circle, compass – okruh či kruh.

    Výklady ke Starému zákonu IV.[2] str. 150
    Hospodin sídlí nad zemským obzorem. Za Boží trůn byla považována masivní nebeská klenba, prostírající se jako velký zvon či stan nad zemí.
    V textu Hebrejské Bible není zmínky o tom, že by snad Země měla mít tvar koule. Pojem lze sice přeložit i jako kruh, mezi kruhem a koulí však existuje podstatný rozdíl. Na konci verše čteme o obloze, která je roztažena jako stan. Stan se běžně staví na rovině, nikoliv na kouli. Z kontextu vyplývá, že Izajáš píše o obzoru či kruhu. Bůh vidí svrchu zemi jako plochý disk ve tvaru kruhu nebo jako plochu orámovanou kruhovým obzorem či obklopenou kruhem moře. Lidé pak z výšky vypadají jako kobylky.[4]

    Tvrzení, že hebrejský pojem GH znamená kouli, neobstojí. Pro kouli je v Izajáši (Iz 22:18) použit jiný výraz – . Ten je již skutečně překládán jako kruh, koule či míč. Nemá však nic společného s tvarem země.

    Kosmologie v Izajášově době
    Verše Iza 40:22 patří k části textu, který označujeme jako deutero-Izajáš. Text byl napsán v době babylonského zajetí Židů (586 – 538 př. n. l.).

    Sumerové považovali zemi za obdélníkové pole se čtyřmi rohy. Mnohdy však měla spíše tvar kruhu vytyčeného čtyřmi body světových stran. Hymna babylónsko-akkadskému bohu slunce Šamaši (the Samas Hymn) říká: „Šplháš po horách, prohlížeje zemi. Vznášíš se na nebi nad kruhem země.“[4]

    Také v egyptské literatuře Nové říše můžeme číst o kruhovém tvaru země. Z pozdější doby (cca 700 př. n. l.) se dochoval například obrázek země ohraničené prstencem moře.[4]

    Babylonská hliněná deska z období 700 až 500 př. n. l. ukazuje mytologické uspořádání světa. Kruh známého světa obepíná prstenec „hořké řeky“ – moře. V něm je osm trojúhelníkových oblastí obývaných mýtickými postavami. [3]

    Obr. Mapa světa[9]

    Řecký učenec Anaximandros z Milétu vytvořil kolem r. 580 př. n. l. kruhovou mapu tehdy známého světa. Zemi si představoval jako nízký válec, na jehož jedné podstavě žijí lidé, kontinenty jsou obklopeny oceánem.
    Obr. vlevo. Rekonstrukce Anaximandrovy mapy.[10]

    V Izajášových verších tedy není nic, co by odporovalo tehdejším představám o uspořádání světa. Ten byl často zobrazován jako koláč obklopený mořem. V Řecku začala být Země všeobecně považována za kouli od 5. stol. př. n. l.[11] Po roce 400 př. n. l. již učenci o kulatosti Země prakticky nepochybovali. Eratosthénés dokonce s přesností na cca. 10 % změřil její poloměr.


    1. Koule a heliocentrismus je jezuitský výmysl posledních několik století. Do té doby na to nikdo nevěřil. Musela přijít masivní indoktrinace jezuitského „vzdělávání“. Nějací starověcí „mystici a učenci“ se nedají počítat. Už jen ta křečovitá snaha zastánců koule přesvědčit, že na to všichni věřili v minulosti je jasným znakem toho, že je tam potřeba manipulovat, aby se dosáhlo „cíle.“
      To můžeme rovnou počítat staré kabalisty, kteří taky operovali s koulí (jak nahoře tak dole, že) a s rozpínajícím se vesmírem.. Nejde o nic jiného, než o Luciferiánskou kabalistickou mytologii.. Na podobné komentáře už jinak nebudu reagovat nevidím v tom již žádný smysl..
      Hodně štěstí a Boží milosti


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>