6 thoughts on “Co jsou ve skutečnosti hvězdy?

 1. Takže hvězdy jsou možná z části tvořeny z vody? To je vtip, anebo to myslíš vážně? Tomu, že hvězdy vytvářejí kolem sebe luminiscenci, bych možná věřil, ale tomu ostatnímu horko těžko. A když jsme u té teorie placaté Země, zamýšlíš se nad tím, anebo to bereš, jako hotovou věc jen proto, že se o tom píše v Bibli? Ona pro vyvrácení této teorie postačí totiž i prostá logika. Kdyby se totiž Slunce pohybovalo dokola, tak to osvítí jen póly a kousek moře, zatímco drtivá většina Země by byla v šeru. A pokud by vycházelo na východě a zapadalo na Západě, tak by trval den jen asi tak hodinu, nebo dvě, a to jen někde. Oblast severu a jihu by měla holt smůlu a Slunce by nikdy neviděla. A pokud jsou hvězdy z části tvořeny z vody, tak by ani nemohly svítit. To, že na hvězdě nejde přistát, je způsobeno tím, že by tam vše shořelo a ne tím, že je zčásti stvořena z vody. Je to prostě celé nesmysl.


 2. Mohly, právě díky luminiscenci, příklady jsou ve videu. Ono se slunce na pólech opravdu pohybuje dokola při polárním dnu… viz. https://www.youtube.com/watch?v=Hwk618XkYZY .. Jinak když se díváš v noci na oblohu, řekneš: podívej na ty hezký planety a hvězdy? Ne, ale jen podívej na hvězdy.. Podívej, padá hvězda.. To proto, že to jsou všechno hvězdy- světla na obloze,.. To ostatní je made in Hollywood. Uctívání Řeckých Bohů- jak jinak- pohanství.. a trochu toho Walta Dysneyho.. Jinak tvoje logika, že by den musel trvat hodinu mi uniká.. Proč?


 3. Všechny videa jsou něčím zajímavé a rozhodně nebudu říkat to není pravda ,protože to nevím ,jak to doopravdy je.Jen jsem se chtělě zeptat ,při výletu té zmińované rakety ,která vyletěla do výšky 37.km a narazila do údajné nebeské klenby.Zajímalo by mne jak vysoko teda musí být slunce aby ozářilo naší zemi.Přijde mi to dost nízko na hvězdy a na tož na slunce ,to by nás muselo sežehnout .A at´ mi nikdo neříká ,že nejde vyrazit raketou nebo něčím jiným do naší atm.na výšku 37.km a tam se porozhlídnout a natočit na video co viděl .Jestli je klenba, tak bude o mnohem vyšší ,alespon´tohle mi tak nějak přijde normální k postavení rozlohy naší zemi a pak světlo ze slunce .Ale myslím ,že matematici to lehce spočítají…..snad.


  1. Ahoj Wando,
   Ta raketa vyletěla do výšky 73 mil. Což je přes 100 km.. Jinak ty videa např. z meteo balónů existují a horizont je vždy rovný, pokud se nepoužívají tzv. rybí oka.. V tomto případě rakety se ale opravdu nejspíš jedná o tzv. Jo jo efekt, který způsobí, že se raketa přestane tak rychle otáčet.. Co se týče klenby bylo by možná dobré si prostudovat projekt Fishbowl, kdy se snažili klenbu prorazit..


   1. Nevím, ze kterých zdrojů jsi ohledně operace Fishbowl čerpal, ale podle toho, co jsem četl, to vypadá spíš na to, že Američané testovali nějaké nukleární hlavice na severním pölu. Ono přeloženo googlem, je to sice katastrofa, ale nic o klenbě se tam nepíše. Jinak co se týče oné „klenby“, tak mám spíš dojem, že by se mohlo jednat o starou dobrou atmosféru.. Ta nás taky přece chrání před kosmickým zářením. Nebýt atmosféry, nebyl by ani život.


 4. Wando, ta raketa nikam nenarazila. Prostě se zastavila a zase začala přistávat. Tyto vědecké experimenty jsou celkem běžné. Jde totiž o to, že studenti sestrojí raketu, která má vyletět do určité výšky a pak se vrátit na stejné místo. Vítězové pak dostávají určité částky na další studentské všdecké projekty. Žádná klenba jinak není a jedná se jen o výmysl.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>