7 thoughts on “Flat Earth Lies

 1. Díval jsem se na celé video, a jsem malinko v rozpacích. Nedokáži vyvrátit ani potvrdit žádný z možných scénářů pro oběžnou dráhu slunce, za čím si však stojím, je fakt, že Země je plochá.
  Ve videu předložený protiargument o obrázku ploché Země mi však připadá být mimo mísu. Je přeci jasné, že nikdo nemá satelitní snímek skutečné země, takže se jedná o animaci. Sice nepovedenou, ale to neznamená, že to je argument. Také si myslím, že argumentovat velikostí a tvarem „známé“ Země, je stejná chyba. Je zapotřebí si přiznat, že dokonce ani nevíme, jaký mají kontinenty tvar, natož rozlohu. Připusťme totiž, že tyto „konstanty“ pocházejí ze stejného zdroje, a to založeném na kulaté Zemi.
  Tvrzení, že se Slunce ztrácí a zase objevuje znovu a znovu na stejném místě, je pro mne scifi. Jelikož je nad Zemí klenba, musí být oblouková. Jinou neznám. Klenba znamená jedině oblouk. Lze připustit, že buď válcový profil, nebo klasická kopule.
  Věřím, že mnoho věcí si Bůh ponechal pro sebe. Bylo by bláznovstvím si myslet, že to vše musí být racionální.


 2. Bylo to těžké přijmout tu skutečnost, že Země je plochá .Ale když jsem se nad tím zamyslela, musela jsem uznat, že mi plochá Země dává ve všem více smysl a dává odpovědi na otázky, které mi v případě glóbusu prostě neseděly. Např. jak je možné nebýt při letu letadlem silně oslněná Sluncem, když je údajně tak obrovské. Anebo…ta extrémní otáčivost Země kolem své osy a ještě kolem Slunce….od základky jsem s tím měla problém to nějak pobrat. Nu, u ploché Země už je to např.u pohybu Slunce či obloukovité duhy po dešti, pochopitelné.


  1. fáze měsíce … jak je možné, že při západu slunce, slunce osvětluje měsíc ze směru (spodního pravého rohu), nad ránem slunce měsíc osvětluje z levého spodního rohu. a když je polovina noci je měsíc osvětlen ze zdola. ???? Jak je to možné ? když prej krouží nad zemí ?  1. vlastní světlo …. sorry :o DDDDDDDDDDD … ale to by jsme pozorovali na měsíci asi něco jiného než jsou krátery po všemožných nárazech.

   jinak …. já měl na mysli měsíc který je osvětlený jen z části (z 30%) sluncem :o D

   já nevěřím že tomu věříš

   a přece se točí !
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>