Konspirační „hoaxy“ Ověřujte si pokud možno vše, co sdílíte!

viral-marketing-hoax-campaigns

Poslední dobou stále častěji vidím sdílet lidi nejrůznější hoaxy, které byly dle mého názoru cíleně vypuštěny, aby diskreditovaly určité alternativní vnímání světa a lidí, kteří ho zastávají. Na některé z nich jsem z počátku naletěl i já sám. Vždyť přání je otcem myšlenky a až příliš mnoho lidí se drží hesla z Akt X: „Chci uvěřit“. Takže hned první věc, co nám potvrzuje naše přesvědčení, s horlivostí sdílíme na sociálních sítích, což může ale nakonec být ve svém důsledku kontraproduktivní. Asi většina čtenářů mého webu je seznámena s tzv. řízenou opozicí. Ta využívá určité dávky pravdivosti, ale mistrně jí míchá s účelovými lži a vytváří tak výsledný smrtící koktejl (většinou samozřejmě vynechává evangelium a biblické pozadí). Mezi takovou řízenou opozici, kterou jsem jistou dobu následoval patří například Alex Jones, David Icke, Vigilant Christian, Eric Dubay a mnoho dalších.. Stejně tak je vypuštěno mnoho fotografií s nepravdivým komentářem, některé z nich si uvedeme.

Bush a Putin v „zednářském oblečení“
05BBA0FE0000044D-3321573-image-m-5_1447866711259
Představte si, že by jedni z nejvyšších zasvěcenců svobodných zednářů se nechali světovým tiskem dobrovolně fotit ve své modré lóži a ve svém úboru. Vážně by se lidé, kteří jsou posedlí tajnými zasvěceními a zatajováním všeho, dobrovolně takto odhalovali? Navíc údajně se zednářským symbolem na tunice? Nikoliv. Šlo o oficiální setkání na ekonomickém summitu v Hanoi v roce 2006 a prezidenti si oblékli tradiční tuniku „ao dai“. Navíc to není zdaleka poprvé, kdy se tito dva pánové ukázali ve stejnokroji. Znak na modré tunice není znakem svobodných zednářů, stačí si fotku stáhnout a přiblížit si symbol. To ovšem neznamená, že svět není jeviště a tito pánové herci a služebníci dočasného pána tohoto světa.

131004154551-apec-dress-2004-santiago2-horizontal-large-galleryOct21BushPutinShanghaiSilkJack

 

 

 

 

 

 

George Soros jako Nacista.
27336603_1181696835297632_7866017340095224748_n
Tvář mladíka v nacistické uniformě nepatří panu Sorosovi, ale Oskarovi Groeningovi.
oskar-groeningthen-and-nowDále můžete narazit na fake videa. V těch bude mít asi prvenství nejrůznější videa UFO nebo andělů. Dále pak třeba videa z přistávání letadla, které se vydává za omyl pilota, když zapomněl vypnout chemtrails, ale přitom se jedná o vodní páru. Jev, který se za určitých podmínek u přistávání běžně vyskytuje. (https://www.youtube.com/watch?v=BlTeqBwf2Ic)
Nebo video údajných „obrů“, které je z japonského starého filmu. (https://www.youtube.com/watch?v=YEAqMW2xfMA)
Toto jsou všechno hoaxy a fejky se kterými jsem se setkal a zdaleka nejsou všechny. Koluje jich velmi velmi mnoho. Neznamená to, že nevěřím na to, že existují padlí andělé, kteří skutečně mohou na sebe brát podobu toho, co lidé můžou zařadit pod pojem UFO. A zcela určitě dle Písma tu dříve žili lidé obrovského vzrůstu. Takže existence fake UFO videí a fake videí s anděly, neznamená, že v to nevěřím. Ale jsou to pouze další dezinformace, aby se v tom člověk ztratil a zamotal. Aby se zdiskreditoval, když to bude sdílet nebo zastávat. O tom to celé je.

A víte co? Co je proti tomuto všemu poznání láska Kristova? K čemu nám je byť i veškeré poznání, když uvnitř vládne suchopár? Cesta za pravdou skrze tzv. „konspirace“ mne zavedla ke Spasiteli. K jedinému příběhu a pravdě o našem světě, který dává smysl. Ale uchopit rozumem to nejde. Rozum nám to může jen odkývat. Povzbuzuji všechny, aby hledali pravdu o světě, ve kterém žijí. Ale když už dojdeme pod Kristův kříž, proč stále ještě hledáme, jako bychom nenašli naplnění? Já nesoudím lidi, kteří se zabývají tzv. „konspiračními teoriemi“. Víte proč? Protože asi tou nejvíce pobuřující konspirační teorií bylo to, že Ježíš Kristus vstal z mrtvých a že hrob je prázdný. Musela se rychle vymyslet „krycí historka“. Těmito podivnými nálepkami „konspirační“ se dnes označuje všechno možné. Pravda i nepravda. Vše, co je mimo všeobecné mediálně schválené (ne)skutečno.

Takže závěrem. Křesťané, kteří věří tomuto světu, že to, co hlásá je pravdivé, dle mého názoru nejsou v souladu s tím, co učí Bible. Když tomuto světu vládne otec lži, který neumí nic jiného než lhát, proč si něco namlouvat? Jsme obelháváni a budeme. Ale opakuji, pokud je s námi Duch svatý a vztah s Otcem- co na tom? Pokud si to ale nepřiznáme, těžko se něco změní. Druhá strana mince je zase přílišný zájem a alternativní světské záležitosti. O takzvané „konspirace“. Může z toho totiž být až závislost. Jedná se určitý druh duševního adrenalinu, podobně jako třeba tajemno, záhadologie, atd. Není špatné se o určité věci světa zajímat- ale vždy až na druhém místě. To je hlavně pro mne. Trávit víc času s naším Pánem a snažit se mu být blíž- to by měl být náš cíl. Pak se nám nemůže stát, že se necháme tak snadno „povodit za nos“.

Mějte pokoj, víru a vytrvalost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>