NASA objevila mini Měsíc, který tancuje s gravitací.

13450115_2041720469385939_1040079499036907413_n

Neuvěřitelná zpráva plná kuriózních prohlášení. Asi tak by se dal stručně zhodnotit nejnovější senzační objev vesmírné agentury. Co budí asi největší bouři veselí je fakt, že tento asteroid má mít v rozmezí mezi 40-100 metry a nejblíže má být na 38 násobku vzdálenosti Země-Měsíc. Nejdál potom dokonce na 100 násobku. Takže po přepočtu se pohybuje ve vzdálenosti mezi 14 607 200 km a 384 440 000 km. Na takovou vzdálenost ho zaměřil teleskop na Havaji! Tím ale zdaleka nekončíme.

Asteroid se každý rok k Zemi přibližuje a vzdaluje, ale vždy když se příliš vzdálí, gravitace Země ho přitáhne zpět, takže se asteroid nedostane dál než 100násobek vzdálenosti mezi Zemí a Měsícem,“ vysvětlil Paul Chodas z Centra pro sledování blízkých objektů, které patří pod NASA.

„Stejný efekt brání asteroidu, aby se dostal blíž, než je 38Násobek vzdálenosti od našeho Měsíce. Tento malý asteroid je chycen v malém „tanci“ s naší Zemí,“ doplnil Chodas. Díky tomuto efektu nehrozí, že by do nás asteroid narazil.“ 

Aha, takže stejný efekt (gravitace) způsobuje opačný efekt? Jednou si tě gravitace přitáhne a pak tě zase odmrští. Je to takový hezký naprosto nelogický a kouzelný taneček gravitační. Když nevíte jak něco vysvětlit, řekněte magickou formuli- gravitace, a ono se to nějak už dohromady poskládá.

Tenhle taneček prý ještě nějaké to století potrvá než to gravitaci definitivně omrzí a dá „kvazisatelitu“ své sbohem.

„Podle NASA obíhá naši planetu už déle než jedno století a výpočty ukázaly, že ještě pár století u Země vydrží.“ 

Zdroj: http://tn.nova.cz/clanek/uzasny-astronomicky-objev-zeme-ma-novy-mesic.html

http://edition.cnn.com/2016/06/16/us/nasa-asteroid-circles-earth/

3 thoughts on “NASA objevila mini Měsíc, který tancuje s gravitací.

  1. aj… přednášku si dejte klidně od začátku, odkaz začíná někde v druhé polovině přednášky. Pardon.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>