Nebezpečný guru Petr Chobot a jeho působení

577313235_260x146-260x146

Začneme čerstvou zprávou, která se objevila na MFdnes

Zbavte se všeho. Petr Chobot (uprostřed) nabízí zájemcům, že je propojí s kosmickou energií, která odstraní všechno negativní. Na snímku s Michaelou, Petrem Macháčkem a jihoamerickým šamanem Donem Sergiem (zcela vlevo). | foto: MF DNES

Měla halucinace, celou noc prozvracela a probrečela. Cítila, že jí z těla vylézají brouci a nestvůry. Jedenadvacetiletá Michaela vypila odvar z jihoamerických lián ayahuasca a popisovala ostatním v sektě, jak začala její očistná duševní a transformační cesta. Příběh skončil před dvěma týdny.

Michaelu srazil při přebíhání kolejí na Kolínsku vlak, její přítel – ezoterik experimentující s halucinogeny – Petr „Chrisantem“ Macháček uskočil před vlakem jedoucím přes 100 kilometrů v hodině „o metr“.

Chobot zase „léčí“

V sobotní MF DNES si můžete přečíst víc.

Na druhý den se Macháček k osudnému přejezdu vrátil, aby si ho vyfotografoval. Na facebookový profil své přítelkyně pak napsal: „Míšina duše je nyní přesně tam, kde chce být. V dokonalém Světle a Lásce, jen k tomu již nepotřebuje své fyzické tělo.“ A později dodal: „Míša věděla, kam jde, že smrtí nic nekončí, ale vlastně začíná ten opravdový život.“

Dvojice patřila do tajemné sekty experimentující s lektvary a halucinogeny nebezpečnějšími, než je řada drog. I proto se teď o fungování sekty i samotné meditace zajímá policie. Chrisantem je totiž hlavní postavou kultu, který uctívá „dokonalost“ geometrických tvarů a účastní se šamanských rituálů. Při nich se pijí nápoje z bylin z amazonského pralesa vyvolávající těžší poruchy vědomí než LSD nebo hašiš.

Vzpomínka na hromadnou otravu

Michaela s Macháčkem na konci října vyrazila na „léčivou meditaci“ se šamanem Donem Sergiem a Petrem Chobotem. Právě toho poslal soud do psychiatrické léčebny v Bohnicích poté, co se v roce 2001 při jeho seanci s názvem Osvobozující autohypnóza pralesních kouzelníků v tělocvičně Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy přiotrávilo čajem z amazonských bylin dvaatřicet lidí.

Chobot dnes znovu pořádá reálné meditace a vedle léčení „energií z nejvyššího kosmického zdroje schopné odstranit opravdu vše negativní“ prodává přes internet různé bylinné směsi z Jižní Ameriky.

„Dnes bez mrknutí oka pokračuje dále, což je krajně nezodpovědné. Jeho činnost, která se už jednou ukázala nebezpečná, by měla být omezena,“ říká odborník na sekty a vedoucí Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů Zdeněk Vojtíšek.

Policie prozatím vylučuje, že by za smrt Michaely někdo mohl. MF DNES nicméně zjistila, že nepřirozenou smrtí kromě Michaely zemřeli minimálně dva další lidé, kteří uvěřili šamanské očistě ayahuascou. Před rokem se nečekaně oběsil mladý muž a žena středního věku skočila pod vlak. Další skončili na psychiatrii.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/petr-chrisantem-machacek-ayahuasca-liana-halucinogeny-sekta-petr-chobot-1op-/domaci.aspx?c=A161216_212633_domaci_aha

Článek o oné seanci v roce 2001 zde: http://zpravy.idnes.cz/soud-naridil-pro-chobota-ochrannou-lecbu-ff6-/domaci.aspx?c=A010616_181047_praha_tom

Zdá se téměř neuvěřitelné, že člověk s touto minulostí stále provozuj svou „duchovní“ praxi, ačkoliv byl klinicky prohlášen za duševně nemocného člověka a daří se mu více než dobře. Tato anamnéza ho koneckonců zachránila před vězením. Na seanci „pralesních kouzelníku“ ovšem psychotropní nápoj vůbec nepil, což je ovšem naprosto zásadní selhání jakéhokoliv šamanského obřadu, kde šaman působí jako průvodce účastníkům seance. Navíc slíbil, že se do svého „léčení“ už pouštět nebude.

Pojďme se podívat na další článek z roku 2004.

„Hledáte-li pravdu, má smysl ptát se jedině opravdových šamanů nad osmdesát let, které ještě teď můžete najít v odlehlých oblastech například Jižní Ameriky. Nemá smysl ztrácet čas s pseudošamany, s blbečky z města, kteří se snaží vydělat peníze.“ Tak pravil PETR CHOBOT (1967), peníze vydělávající městský pseudošaman. Už zase blbne lidi …
(Toto varování bylo převzato ze stránek www.spaceinfo.cz) 

Jméno Petra Chobota pravděpodobně čtenář zná, je to muž, který před několika lety přiotrávil dvaatřicet lidí drogami. Co se s ním stalo? Je zpět – káže v Praze a dělá reklamu svým meditačním kursům jak v Praze, tak v Bulharsku a Jižní Americe.

Chobotův čajíček

V sobotu šestnáctého června 2001 pořádal pan Petr Chobot jako součást práce své nadace Spirituální země „celodenní (a docela drahý) seminář zaměřený na velice intenzívní výcvik lucidního snění, podpořený prací s účinnými amazonskými psychoterapeutickými prostředky“. Kolem poledne – hodinu poté, co účastníci Fotosemináře dostali vypít čaj z „fytoterapeutických prostředků“ – se začali první z nich skládat, až jich nakonec záchranná služba odvezla dvaatřicet přiotrávených. Petr Chobot mezi nimi nebyl, neboť „fytoterapeutické prostředky“ nefetoval. Zdravotníci zjistili otravu atropinem a skopolaminem. Šlo o padělanou ayahuyasku.

Chobot byl pochopitelně stíhán podle drogových paragrafů, ale stíhání šlo do ztracena. Nikoliv proto, že by se potvrdila Chobotova verze, kterou opakuje dodnes – že mu meditační čaj obohatila jedem konkurence v rámci války šamanů. Stíhání zastavili, neboť pachatel prý nebyl v době spáchání činu trestně odpovědný, a pan Chobot se odebral na psychiatrické léčení.

Chobot 2003

Pan Chobot na nějakou dobu zmizel z očí veřejnosti a mluvívali o něm jen ti nejvěrnější fanoušci. Mgr. Martin Fojtíček však v práci z loňského (!) roku Studie o stavu religiozity v Plzni (vypracovaná pro Magistrát města Plzně) opět uvádí jako významný prvek plzeňské religionizity Spirituální zemi: „Jedním z prostředků je metoda transformační fytoterapie – působení účinných rostlinných látek na organismus (účastníci seminářů pijí speciálně připravený bylinný nápoj).“

Skutečnost, že Chobot by se speciálně připravenými bylinnými nápoji neměl zacházet, je dostatečně prokázána. Proto překvapí, když najdeme slovenský web z loňského roku, nabízející další metodu pana Chobota … „Metoda BIOMORPHINGU umožňuje velice rychle zrušit vaši drogovou nebo alkoholovou závislost. Ceny léčebných pobytů zahrnují veškeré fytoterapeutické prostředky (rozuměj drogy). Lehčí formy drogových závislostí 800 USD, alkoholová závislost 2200 USD, těžší a dlouhodobá drogová závislost 3800 USD.“ A loni na Slovensku ten dealer-nešika nabízel i drogové zájezdy náboženskomeditační, nejen „léčebné“. Inzerce na ně je ve slovenštině: „Špeciálna zavádzacia cena je 750 USD za každý z dvojtýždenných programov A a B a 1400 USD za kombinovaný mesačný program C. Náplň programov je intenzívna, no pritom bezpečná práca s najsilnejšími nootropikami a enteogenmi (kaktusy, liány, listy, korene a ďalšie časti početných liečivých rastlín v účinných kombináciach) prebieha pod vedením starých, nesmierne skúsených nefalšovaných indiánskych medicinmanov.“

Jinak řečeno – pan Chobot již nedealuje osobně, ale má na to najatého Indiána. Jeho veřejná činnost v České republice však byla loni malá, pár mimopražských přednášek. A také nemám důkazy o tom, že by nějaké drogy lil (či nechal lít) do lidí na našem území. Kolik zájezdů loni uskutečnil, nemám zatím plně ověřeno.

Tak pravil Chobot

Letos se vše změnilo. Přednáška pana Chobota s názvem „Osvobozený stav vědomí“ měla v pražském klubu Delta začít v sobotu 23. června o půl sedmé.

Byl jsem tam dřív a sledoval návštěvníky. Spousta žen kolem čtyřicítky a padesátky, mnohé s očima věčných Hledaček Absolutna. Mladí, neurotičtí intelektuálové. Lidé velmi pravděpodobně bez nejmenších zkušeností s drogami a znalostmi o nich.

U vchodu do sálu byla cedule, vstupné 50,- Kč, ovšem nikdo je nevybíral a návštěvníci disciplinovaně dávali do plastové krabice padesátikoruny z vlastní iniciativy. Žádnou vstupenku nikdo nedostal, ale zaplatili všichni. I já, abych nemohl být obviněn, že šamana okrádám.

Petr Chobot přišel skoro o půl hodiny pozdě. Pak nonstop, bez jediné pauzy, tři hodiny chodil zleva doprava po pódiu a vykládal do mikrofonu:

„Meditoval jsem na místech hluboko v džungli, kam mě doprovázeli ještě velmi divocí Indiáni, tam, kde není civilizace. Vyšplhali jsme na nějakou horu, chvíli jsme tam meditovali, snažili jsme se nějak manipulovat s pozitivním vyzařovacím polem planety, a najednou, kde se vzala, tu se vzala, objevila se černá helikoptéra. A najednou jich tam je dvacet. To, že se nad vámi v džungli objeví dvacet černých helikoptér, které tam bezhlučně visí, to není náhoda. Pak jsem přijel do Evropy a meditoval na nějaké evropské hoře a zase se tam objevila třeba jedna černá helikoptéra. Domnívám se, že ty plazmatické útvary, řízené různými inteligencemi, se mohou zhmotňovat a přijímat na sebe kamuflážní podoby.“ (Záznam na serveru Reflexu.)

Na chodbě se semo tamo nudily a pokuřovaly nějaké ženy, které na Chobota přivedla zvědavost či kamarádka. Stejně jako já nevěděly, o čem mluví. Pak jsem chytal ortodoxní fanynky, co si potřebovaly odskočit dokonce ani ony nedokázaly reprodukovat, co jim vlastně pan Chobot říká. Zato si nabíraly jeho reklamní letáky na letošní drogové kursy.

Chobot a jeho parta

Po skončení přednášky byl pan Chobot chvíli na roztrhání, pak zůstal obklopen pouze nejzapálenějšími fanoušky. Snad dvanáct lidí. Již jsem měl pocit, že mohu rušit.

Pan Chobot mi sice byl ochoten sdělit, že jsem debil a blbeček, na přímou otázku, zda již je způsobilý k právním úkonům poté, co díky své údajné duševní chorobě unikl trestu, však ochoten odpovědět nebyl. Přestože informace, zda vám přednáší člověk, který má papíry na hlavu a opatrovníka, či duševně zdravý svéprávný spoluobčan, je docela důležitá. Nechápu proč – dle všech mých informací již řadu měsíců razítko na nepříčetnost nemá (připomínám, že ouřední nezpůsobilost k právním úkonům je výhodná jen tehdy, když vás chtějí za něco zavřít cvoka totiž nemůžou).

Neopomněl zdůraznit, že nenávidí narkomany a drogy, ale na otázku, proč tedy rozdealoval dvaatřiceti lidem padělanou ayahuyasku, neodpověděl. Od momentu, kdy jsem ji položil, však paní Chobotová stála mezi manželem a mnou a pevně jej držela v náručí. Nemohl jsem si to vyložit, když započítám páně Chobotův výraz v obličeji, jinak, než že jej drží, aby mi nedal přes hubu. Na další důležitou otázku – kolik mu to tak ročně vydělá peněz – odmítl guru Chobot odpovědět rovněž.

Věc mě přesto velmi zajímá. V průběhu přednášky jsem si totiž spočítal letošní předpokládané příjmy páně Chobotova šamanského eseróčka. A to jen za akce, které zde propagoval, jak v letácích, tak na přednášce. Uvádím jen sumy, jež platí účastník přímo Chobotovi, navíc si ještě platí dopravu a víza. Bulharsko čtyřikrát (drogy nejsou výslovně uvedeny v katalogu). Dvakrát Pirin – panu Chobotovi za duchovní vedení, bez dopravy – platí účastník 6800 Kč. Dvakrát Sinemorec – 8800 Kč.

A pak zámoří, s výslovnou nabídkou „podpory indiánských medicinmanů“. Jednou Peru a Ekvádor 2000 amerických dolarů za duchovní vedení jedné ovečky a full servis v cizině, víza a dopravu si platí každý zvlášť. Jednou Peru a Chile. Čtrnáct set USD bez jídla, dopravy a víz. Kapesné zhruba 400 USD nutné.

Pan Chobot má podle svých letáků na akcích nízké náklady – vozí se stany, jedí se vlastní polévky z pytlíků, případně jím zajištěná vegetariánská strava. Pokud pojede na každý kurs skupina pouze deseti klientů, máme suma sumárum při kursu 26 korun za dolar jeho příjmy od jednotlivých hledačů duchovna 1 196 000 Kč (jeden milión sto devadesát šest tisíc korun).

Ta ayahuyaska v sobě něco magického asi fakt má.

Jiří X. Doležal

Pan Chobot je klasickou ukázkou naprosté naivity a odevzdanosti našich spoluobčanů. Jako typický vůdce sekty má své vášnivé obdivovatele, kteří ho budou hájit až do roztrhání. Na druhou stranu, velmi mnoho lidí z tohoto šílenství procitlo do drsné reality, která za sebou mnohdy zanechala zničené životy a ztracené úspory. Těchto příběhů na internetu koluje celá řada. ( např.http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/petr-chobot-kdyz-promluvi-nebezpecny-psychopat.html)

Pan Chobot to bude jistě přičítat nějakému dalšímu sofistikovanému spiknutí proti své osobě. Tuzemské ezoterické kruhy ale P. Chobota většinou houževnatě propagují. Když jsem byl ještě ve stavu esoterního hledání, také jsem od P. Chobota leccos slyšel. Jeho agresivní mluva prokládána sprostými slovy a nadávkami, mi však už v té době našeptávala, že půjde o člověka nevyrovnaného a tápajícího. O to víc je zarážející, že dnešní velké ezo weby ( až na pár výjimek ) tohoto pána plně podporují. ( např. Cesty k sobě či politické NWOO )

Bohužel není pravdou, že vše duchovní je zároveň čisté, upřímné, nemanipulující- zkrátka k člověku přátelské.(Pouze Nebeský Otec je) Pokud vás skutečně nějak zaujala persona P. Chobota, nechť je to pro vás výstražným znamením. Satan má mnoho léček a pastí do kterých vábí důvěřivé lidi, kteří touží poznat tu jedinou pravou spiritualitu- živého Boha. A na to skutečně nepotřebujete semináře P.Ch nebo drogy. Šamanismus není nic jiného než zahrávání si s padlými satanskými duchy podvodů a lží. P.Ch ale jede dál svůj byznys viz. http://petr-chobot.eu/cs/kalendar-akci-1/a/

Zpověď šamana, který se obrátil od čarodějnictví k Bohu („Nikdy se nevrátím“) v Aj:

https://www.youtube.com/watch?v=QW-l-CPC6QY&t=1s

5 thoughts on “Nebezpečný guru Petr Chobot a jeho působení

 1. Čtu si tento sprostý článek a nestačím žasnout nad tou snůškou sprostých lží, které se opírají pouze o částečnou pravdu. Každá mince má každopádně dvě strany. Mě pan Petr Chobot doslova zachránil život, což můžou doložit jak doktoři lékařskými zprávami z neurologie, tak moje celá rodina.
  Mám podle lékařů nevyléčitelnou epilepsii, se kterou se léčím již od svých 19-ti roků. Nemoc mi začala tak, že jsem dostala epileptický záchvat, týden jsem ležela v nemocnici v kómatu. Málem jsem umřela, prožila jsem si tunel, kdy mě strážci vrátili zpět. Doktoři mi předepsali hromadu léků a po mnoha pokusech, kdy jsem si vytrpěla své, dokonce jsem si musela projít i lumbální punkcí-což je velmi bolestivý zákrok odběru mozkomíšního moku. Doktoři nenalezli nic a řekli mi, že příčina epilepsie je neznámá. Měla jsem těžké záchvaty každou noc, kdy jsem se pomočovala a měla jazyk prohryzaný tak, že jsem nebyla schopná téměř jíst.
  Řekls jsem si, že musím něco dělat sama, když mi medicína není schopná pomoct, pouze záchvaty utlumí.
  Záchvat jsem dostala i při svatebním obřadu, nebyla jsem schopná dopovědět v pořádku svůj svatební slib před Bohem .Sňatek nakonec uznali. To jsem pana Petra Chobota ještě neznala.
  Setkala jsem se s panem Petrem Chobotem poprvé na přednášce o Peru, přibližně před deseti lety, kde proběhly zároveň meditace, bez jakýchkoliv odvarů z liány Ayuahasca nebo jiných bylin. Při meditaci se mi ve vizích ukázal Kristus, Marie a mí strážci a průvodci. Po prožití tunelu jsem citlivá na bytosti světla a lásky.
  Po meditacích jsem šla za panem Petrem Chobotem a celou meditaci jsem mu popsala, také mé zdravotní problémy.
  Domluvili jsme se, že mě bude léčit energeticky. Můj stav za posledních deset značně zlepšil.
  Zejména za poslední rok. Strávila jsem v nemocnici letos v létě 3 měsíce, primář z neurologie i psychiatrie mi vysazovali léky na epilepsii, které jsem brala už 22 let, tyto léky už nezabíraly, ale měla jsem na ně návyk. Místo Depakine 500mg mi nasadili moderní lék Kepra 500 mg.
  Nyní jsem stabilizovaná, naprosto bez záchvatů. Dříve u nás doma byla co 6 týdnů – až dva měsíce záchranná služba a většinou jsem skončila na JIP.
  Na vše mám svědky, vše jsem schopná doložit pomocí lékařských záznamů.
  Dvacet dva let mého utrpení bylo vykompenzováno. Odešla jsem od manžela a poslední tři roky se věnuji meditacím naplno.
  Medituji i několik hodin denně, všechno řízené meditace Petra Chobota, hlavně na srdeční centrum – Krista.
  Dala jsem se na energetickou práci na sobě a cítím a vnímám, že mým budoucím posláním, je šířit svůj příběh a pomáhat ostatním lidem, kteří mají podobné problémy jako mám já.
  Vím, že dokážu dát návod jak na epilepsii vyzrát, opravdu to funguje!!!
  Proto prosím o to, aby nebyl Petr Chobot neustále očerňován lidmi, kteří této oblasti nerozumí a jsou svázáni dogmaty.
  Petr Chobot je láskyplná bytost. Své schopnosti dostal do vínku, aby je používal pro dobro věci a každý člověk si selským rozumem spočítá, že pokud výjimečné schopnosti jako je mimosmyslové vnímání zneužijete, prostě o ně i přijdete, což se evidentně u pana Chobota nestalo.
  Přeju hodně lásky do srdcí všech a snahu vidět vše z jiného úhlu pohledu.
  Děkuji velmi.
  Darina Pokorná


 2. Petr Chobot je falešný „prorok“ a disponuje /zachází/ s démonskými energiemi, které mohou mít i své „pozitivní“ výsledky. Hlavní podvod je, že Chobot odvádí od skutečného, biblického Ježíše Krista. 3. Paní Pokorná nemá selského rozumu ani za mák. Klasický případ okultistky která do světa šíří Satanovo učení. Nevím jak slušně nazvat blbku která raději vyplachuje mozek, rozbije manželství a zaprodá svůj život za pozlátko uzdravení, ale to je její věc. Špatné je, že je ochotná to šířit dál a dávat to za správnou věc. Už má svou odměnu.


 4. Kdysi jsem byla na přednášce pana Chobota. Žádné nápoje nenabízel.Přesto mohu potvrdit, že má schopnosti mimosmyslového vnímání. Byla jsem v té době „nevyléčitelně nemocná“ podle naší současné medicíny.Lékaři se mi dokonce pokoušeli vnutit invalidní důchod. Po několika letech praktikování jeho meditací se můj zdravotní stav, dle lékařů nevysvětlitelně, vrátil do normálu. Jediná moje finanční investice bylo pouze vstupné na jeho přednášku. Přesto mi zachránil zdraví i důstojný život. Bůh mu evidentně žehná, i přes nenávistné výlevy temných duší, které se s oblibou ohánějí Démonismem apod. Podle mně, pokud někdo někde vidí temné síly, je jimi sám prostoupen. Žít bychom měli podle hesla „čistému vše čisté“. To se ale závistivcům a temným duším těžko vysvětluje.Loučím se s vámi s přáním dobra všem bytostem.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>