Nový dokument V.Poltikoviče popisuje démonické zážitky jako „psychospirituální krizi“

third-eye-2886688__340

V.Poltikovič natočil nový dokument o „temnotě duše“. Trailer zveřejněný I.Chaunem nám prezentuje zážitky několika lidí, kteří popisují stavy, ve kterých se ocitly. Lidé popisují hrůzostrašné vjemy, jakože z nich vycházel mrtvolný zápach, ruce se jim mění v drápy, měli stavy šílenství, chtěli spáchat sebevraždu (což by i udělali, kdyby okolo nebyl nikdo, kdo by je zadržel) atd.
Přes toto všechno se dokument prezentuje jako „terapeutický“. Aneb neuzdravujeme se tím, že se přibližujeme k Bohu a poznáváme Jeho lásku, ale tím, že se přibližujeme k satanu, který nám zprostředkovává tyto stavy. Už jen samotný charakter a průběh těchto stavů musí v naší přirozenosti nastavit velký vykřičník. Myslíte si, že sebevražedné stavy jsou od Boha? Že vám Bůh zprostředkovával vize smrti, rozkladu a temnoty?

„Ten had mě vystřelil přímo nad temeno hlavy“ Popisuje žena svůj zážitek „změněného stavu vědomí“, kterého se nejčastěji dosahuje pomocí halucinogenních drog. „Pak se spustila neuvěřitelná síla, která mě začala ovládat a řídit, a já jsem s tím nemohla nic dělat“ Prozrazuje nám žena dále. Vážně si myslíte, že tyto stavy jsou od Boha? Odráží to jeho charakter? Zamyslete se prosím nad touto otázkou.
A kdo je ten dávný had o kterém žena hovoří?

„A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel a satan, který sváděl celý svět… (Zjevení 12:9)

4 thoughts on “Nový dokument V.Poltikoviče popisuje démonické zážitky jako „psychospirituální krizi“

 1. Nechápete bohužel, o co v dokumentu jde. V.Poltikovič je člověk na vysokém stupni duchovní evoluce. Lidstvo se vyvíjí ve svém poznání a bude dál, pokud bude existovat, ať už si to přejete nebo ne. Nemusíte reagovat na můj comment, jen se zamyslete. Kritizujete církev za dogmatičnost, zatímco vy sám se svými názory jste ustrnul kdesi hluboko v temném středověku. Většinou kritizujeme to, v čem se sami zrcadlíme.


 2. Mám podobný názor. Poznání pana Streetžurnálu zjevně neumožňuje z pouhého traileru poznat, o co jde, neboť je zoufalým způsobem zabředlý do biblických veršíků a k reálnému vidění světa má ještě daleko.
  Dokument jsem ještě neviděl, poslechl jsem si dnes ale debatu, která po jeho promítnutí proběhla 2. listopadu v Městské knihovně v Praze.
  Viz https://www.youtube.com/watch?v=rmfk4aTmhbQ.
  Viliam Poltikovič je opravdu člověk na vysokém stupni duchovního uvědomění a jeho díla mohou každému pomoci přiblížit se k opravdovému Světlu.


  1. Ano, pokud berete vize smrti, rozkladu a temnoty, jednoho oka, hada atd. jako symboly dobra a „světla“ – opakuji Lucifer světlonoš (2.Kor. 11:14) jako vysoký stupeň duchovního vývoje, pak asi ano.. Jinak já se o všem řečeném přesvědčil na vlastní kůži.. Byl jsem v těchto líbivých frázích New age dost dlouho. Je to na vás.. hezky to lechtá uši a ledacos jiného.. Ale tady se to ani nesnaží nijak moc maskovat.. Tady je to zlo dost otevřené. Volba je na vás.. Hodně štěstí

   „Ten zlý přijde v moci satanově, bude konat kdejaký mocný čin, klamná znamení a zázraky
   a všemožnou nepravostí bude svádět ty, kdo jdou k záhubě, neboť nepřijali a nemilovali pravdu, která by je zachránila.
   Proto je Bůh vydává do moci klamu, aby uvěřili lži.
   Tak budou odsouzeni všichni, kdo neuvěřili pravdě, ale nalezli zalíbení v nepravosti.“
   (2. Tes. 2:9-12)


   1. Před pár dny jsem shlédla kousek debaty a viděla a slyšela to samé co ty. Jsem člověk, který se nějakou dobu sám pohyboval ve „vysokých stupních duchovního vývoje“:) a před lety si prošel něčím, co by se dalo snad i nazvat temnou nocí duše, jen to pro mě nemělo takové následky, protože i když jsem chodila po bludných cestách, bylo to proto, že jsem hledala Boha a nikdy jej nepouštěla ze zřetele. Mohu dnes tedy s jistotou říct, že všechno to honění se za Vyšším, transformovaným člověkem a bytím, a za osvícením je lež, jediná Pravda kterou můžeme následovat je Ježíš Kristus.
    To, že se „to“ nesnaží poslední dobou nějak moc maskovat je čímdál více zřejmé. Jediné co člověk může dělat je modlit se za to, aby ty bludné cesty opustilo co nejvíce pravdu a lásku hledajících lidí. Cesta do pekel je skutečně dlážděna dobrými úmysly…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>