20 thoughts on “Orby a falešná spiritualita (Kundaliny, UFO, spiritismus, New age, šamanismus..)

 1. Z mého pohledu je nejhorší, že teorie ploché Země , vycházejcí ze skutečností popsané v Bibli (tedy slovo od Boha) jako i přísný zákaz modlit se, uctívat něco jiného než Jeho, zákaz vzdávat poctu (vzhled ) něčemu jinému atd. pochopilo ,respektive se k těmto pravdám obrací po celém světě stále více lidí, Flat Earth jakožto Země je plochá ! má na YT obrovskou sledovanost a hodnocení like + + v tisících, jen češi nadále kvílejí a nešetří urážkami na jedinného českého odvážlivce , který má odvahu se za tuto pravdu bít ! Opravdu jsme na tom tak špatně, že nesneseme mezi sebou člověka s jiným, než propagovaným názorem ?! Všichni ještě spíme ?!
  Země je plochá a UFo je ten největší trik, jaký se dosud ďáblovi podařil, aby svedl lidské duše ke dnu. Kdo nepoznal, pochopí, až pozná.
  Díky, autore ! Děláš dobrou práci ! Bůh ti žehnej !


  1. Tak běž na její okraj Země a spadni. Nebo narazíš do poklopu? Kolikrát jsi letěla letadlem? Plula jsi někdy někam lodí po moři? Nejlepší je přesvědčit se sama. Žádná teorie, žádná kniha to za tebe neudělá.


   1. Ivo, já se obávám, že to ani jeden neudělá. Raději se budou držet svých dogmat, než aby zjistili pravdu. Já jsem taky kolikrát věřil nejrůznějším nesmyslům, ale když jsem pochopil, že je to blbost, tak jsem šel dál a byl v pohodě. Maximálně jsem byl naštvaný sám na sebe, jak jsem se nechal napálit. Ale pokud věříš dogmatu, tak tohle neuděláš. Je to vlastně to samé, jako to pomyslné stéblo, kterého se drží tonoucí. Pokud jim ho vezmeš, budou zase ztracení a možná nešťastnější, než dřív.


    1. Komu tedy věřit ? Vědcům? Není věda falešná náhražka náboženství ? Dnes se již od dříve svatých dogmat jakými jsou „vědecké“ TEORIE potichu ustupuje. Posvátné teorie Darwina ,Einsteina, velký třesk ,globální oteplování jsou potichu opouštěny. Vše jeden veliký podvod. Já osobně bych za současnou teorii heliocentrismu hlavu na špalek nedal. Vy ano ?


    2. Přesně tak u většiny lidí je to naprogramovaný glóbus, který milují a nechtějí se ho za žádnou cenu vzdát i když to odporuje zdravému rozumu a pozorování.. Ale tohle video, pod kterým se zase objevilo vlákno o ploché Zemi o ní nepojednává. Pojednává o falešné spiritualitě.. Materiálu o ploché Zemi je dost a každý může udělat vlastní průzkum..
       1. Kdyby to bylo mezi kontinenty (senegal – brazílie), tak bych řekl „ty pí… fakt že jo,“, ale podívej se na to z větší dálky, viz níže uvedený odkaz a pak oddal pohled až na pohled z vesmíru. Vážně si myslíš, že na tak malém prostoru půjde změřit zakřivení ? Navíc kapaliny ? Nemluvě o slapových jevech. U balatonu prý až 45 cm. Když jsem se ptal na saturn a jupiter, odpověď byla, že se neví co to je. Točíš digitalem venuši a tvrdíš že to je „světlo“ (i když to bude nedokonalost jedniček a nul v podobě pixelů) a zároveň odmítáš věřit teleskopům ( jen pouze sklo, bez jedniček a nul). Když se totiž podíváš teleskopem na venuši, můžeš pozorovat na ní fáze jako na měsíci ,o) . Říkáš že slunce krouží nad zemí, ale když letím v noci nevidím ho. Létá se ve výšce cca 10km a přitom nejvyšší hora má necelých 9 km, tak jak to že nejde vidět ? Nebo jak to, že je měsíc plný kráterů když krouží pod „pevnou“ nebeskou klenbou. Vždy sem chodím rád, máš dobrou energii, rád si počtu o tvých úvahách na téma víra a pod. Ale placatá země ?

        https://www.google.cz/maps/place/Balaton/@46.6612929,17.4683505,434488m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4769956da86885a3:0x730e7eaccdcb2779!8m2!3d46.8302679!4d17.7340438

        Možná bys měl vkročit na nejvyšší metu v životě …. založení vlastní rodiny

        PS: a jestli máš nějaká „ale“ možná jsi pod vlivem (ty víš koho)

        jen to neber moc osobně … i tak dík za tenhle web, moc si toho vážím


        1. Zakřivení lze údajně změřit i na rybníku Rožmberk ( asi 30 cm) zakřivení můžeš změřit na kouli i na menším prostoru samozřejmě.. Co se týče toho, proč nevidíš slunce v noci, je to o perspektivě.. nechci to stále omílat dokola promiň.. Teleskopy je kapitola sama pro sebe.. Existují přece digitální teleskopy nebo ne? Já jsem byl ve hvězdárně jako malý kluk a koukal jsem se nějakým hodně výkonným teleskopem na Mars a viděl jsem červenou tečku. O tom, co je Měsíc a jeho fázích jsou taky dobrá videa.. Ještě se zeptám- ty jsi věřící? Pokud ano, měla by pro nás být prioritou moudrost Písma.. :)


   2. Právě o tom to je. Že po té, co jsem se prvně ocitla ve vzduchu aerolinkou, mi rozum nedával klidu. Frkot Země 1667 km/ h mi do výhledu na „klidnou krajinku nad mračny“ opravdu nepasoval. Před lety. Jen tak mimochodem, nejrychlejší vlak na světě ujede 603 km/h ! A to je opravdu bzukot, že ? ,takový fofr ! Neinformovala jsi se dostatečně, o čem ti „konspirátoři“ ve videích mluví. Plochá Země je „ukončená“ širokým pásem ledovců a pokud ho člověk přeci jen přejde celý (či přeletí) narazí prostě do ničeho. A na tohle naráží (dle teoretiků) mnohé holiwoodské filmy. Např. Pod kopulí, ale i jiné, jako třeba moderní zpracování románu od Vernea „Cesta na měsíc“ …chce to trochu více pohledat , zamyslet se, než něco odsoudíte.

    Ale k tomu ledovcovému prstenci….problém je, že v dnešní době si jen tak pronajmout letoun a letět si vlastními cestami nemůžete. Dispečink vás prostě do jistých zón nepustí. To je obecně známá věc. A lodí…. prostě tolik svobody nikdo z nás nemá, aby si šel, kam si umane. Takže vskutku, že je Země plochá musí zatím zůstat teorií. A přijmeš-li nebo ne, je na tobě.


  2. Díky! Ono těch nástrah je skutečně hodně.. Dobré je se přesvědčit na vlastní oči- žádné zakřivení vodní plochy neexistuje.. Každý může na vlastní oči vidět vidět, že Země je plochá a pokud chce někdo věřit, že v Austrálii visí vzhůru nohama a drží je nedefinovatelná magická gravitace, tak může.. Jen asi tyto stránky nebudou pro něho.. :)   1. Právě, že jsem se mnohokráte na oči vlastní přesvědčil. U moře stačí do dáli pohlédnouti a hned vidíš, že v vzdálenosti určité je najednou horisont a dále nevidíš. No a to je ono zakřivení Země kulaté.
    Gravitace je doposud fysikálně neobjasněnný to fenomén, nicméně jeho incidence všudypřítomná více než očividná je.
    A antigravitační technologie těžko říci, leč již v Indii starověkké ,,vimana,, a v časech nejlepších skupiny Thule a Vril, že…… V UFO respektive diskoplány věřím ale s tím, že jde o techniku lidí a žádní mimozemšťané.
    Btw Bibli jde vykládati a chápati všelijak a nikdo včetně mne neví, kdo a zda někdo vůbec zcela správně dělá to. Sám máš ve všem ,,jasno,, , já naopak spoustu nejasností a pochybností.
    Bůh s tebou !!!


    1. Přesvědčil jsi se o tom, jak funguje perspektiva.. :) Lodě mizí za obzorem právě kvůli ní.. Nemám ve všem jasno, tohle všechno by měl být námět pro přemýšlení a zkoumání v rámci Písma i vlastního rozumového ověřování ( nikoliv spoléhání se na světskou moudrost a autority, kterým jsem odevzdaly náš rozum ) .. žádný člověk nemůže znát všechno- celou Pravdu ( Ta je jen u Boha) .. Bůh i s Tebou..


     1. Froldo, ale ty se vysmíváš. A smazal jsi i slušný komentář! Proč? Zkus odpovědět jinak,než jen „Bůh s tebou“. Jak to, že se nedržíš hesla:“kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem“? I já se přesvědčila o své pravdě. Samarka je hodně mimo a nejen ona má problém. Je zoufalé pozorovat pomýlené a ještě zoufalejší je, když si to pomýlení myslí totéž o druhých…. Teorie o ploché Zemi byla vypuštěna mezi lidi, aby se alespoň část lidí dala zblbnout a přestala myslet polopaticky, racionálně a tzv.selským rozumem. Je to záměrná dezinformace. Je to hlásání bludů. Moc mě mrzí,že zrovna ty jsi nalítl……. Opravdu by bylo lepšá, kdybys třeba založil rodinu, nebo farmu, nebo cokoliv smysluplnějšího, co by tě přivedlo na jiné myšlenky……


      1. Samarka myslí zcela samostatně a klade si naprosto správně otázky- přemýšlí sama za sebe a nenechá se zblbnout tím, co jí někdo nalil do hlavy. Jestli tady z toho chce někdo dělat přestřelku nadávek, tak je mi líto, tohle je můj web a každý může jít kam se mu zlíbí… Když jsem byl malý napadaly mě podobně otázky, ale nakonec jsem zvolil cestu, že budu věřit odborníkům (většině).. Lidé nemají příliš odvahy začít myslet sami za sebe a odevzdávají své kritické myšlení někam jinam. Já netvrdím, že vím všechno o ploché Zemi, ale prostě nic mě nepřesvědčilo o tom, že žijeme na kouli, spíše naopak. Proč asi píšu Bůh s Tebou? Možná proto, jelikož to je jediná možnost, jak se aspoň přiblížit pravdě. Mně je zase líto, že jste se nechali zblbnout mimozemšťany a esoterikou (stejně jako kdysi já)..Já taky nechodím na exopolitiku a nepíšu, že jste blázni, kteří věří, že nad námi krouží 500 km dlouhé lodě mimozemšťanů nebo že mají nacisté na Měsíci tajnou základnu… Pochopte prosím, že vaše komentáře opravdu můj názor nezmění, není to argumentačně vůbec podložené, žádné zakřivení z letadla vidět není. Navíc mě to utvrzuje, že dělám správnou věc, protože kdo je pouze chválen od lidí, ten má problém.. :)


       1. Froldo,o jaké nadávce to mluvíš? Slovo fanatik není nadávka,víš to? Ani já neberu automaticky, co se někde doslechnu, ani ve škole, ani na Youtube a nikde jinde. Mám ale pocit, že negace všeho, co dosud bylo zjištěno a vynalezeno taky není správná cesta. UF, no jestli považuješ kritiku za ukazatel správnosti cesty, pak věz, že ty kritizuješ kulatou Zemi, takže si mohu dle tvé teorie myslet, že jdu správnou cestou já.:-) Cítíš muší váhu tohoto argumentu? Já tedy ano. Zakřivení Země z letadla vidět je, létala jsem velmi často a to i mezi kontinenty a zakřivení jsem viděla na vlastní oči. Tak mi tu prosím netvrď, že to vidět není. Létala jsem opravdu velmi často a to třeba i jen k babičce do Brna.:-) Neb mamka celý život na letišti pracovala. A taky mluvila s piloty, kteří se nejednou s UFo setkali a své zážitky vyprávěli mamce. Viděla jsem je i já. \\není možné říkat lidem, co něco viděli, že nic neviděli nebo že jde o klam a Ďábelské dílo. Pakliže Samarka něco viděl a je dle tebe správně myslící, protože to je její zkušenost, pak já mám zkušenost jinou a nejsem podle tebe samostatně myslící a podléhají většině? to je přece blbost. Většina lidí UFO odmítá, já nejsem většina, protože mám svou zkušenost a scé vlastní oči a svůj vlastní rozum.


        1. Já už jsem se s Bigbizem slušně rozloučil, psali mi tady i jiní a já tady opravdu troly krmit nebudu.. Ivo, natoč mi prosím z letadla to zakřivení a pošli mi to, rád to tady zveřejním.. Pokud to tedy nebude rybím okem.. Ne považuji za ukazatel správnosti cesty Boží slovo- evangelium. Tam se o tom hodně píše.. ( tolik k muší váže argumentu) Jinak nikdo netvrdí, že UFO neexistuje.. ( Ale to je pořád dokola- je to těžké se bavit s někým, kdo ani nezná (nechce pochopit) moji tezi a pouze opakuje tu svou- pak se nedá konfrontačně vůbec potkat..


     2. Perspektiva je ovšem přímočará, ta se neohýbá a proto nemůže za horisont – zakřivení koule.
      Kdyby se někdy ohýbala, tak bychom se rychle dostávali k židovským konstruktům Einsteina, co ho propaganda sionistických vítězů tak vyzdvihuje a tam nechce se mi pranic.
      Ovšem gravitaci samotnou zpochybníš těžko a ta je právě příčinou, proč v Austrálii jsou na tom stejně jako my, byť protinožci na kouli.

      Tímto ze strany své Zemi placatou uzavírám, neb za klíčové považuji víru v Boha a Svatou trojici vůbec a nikoliv toto.

      Bůh s Tebou !!!


      1. Gravitaci zpochybním lehce- neexistuje.. Není pro ní žádná rovnice, gravitační vlny jsou nesmysl.. Doporučuji článek zde: http://streetzurnal.cz/nebe-a-zeme-obsahla-analyza-falesneho-modelu-kulate-zeme-a-vesmiru-od-davida-starosty/

       Perspektiva dává pozorovateli dojem, že se vzdálenější předměty ztrácí za horizontem- viz lodě.. To je hezký příklad perspektivy ovšem nikoliv žádného zakřivení,..

       „V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi s otázkou: „Kdo je vlastně největší v království nebeském?“Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostředa řekl: „Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského.Kdo se pokoří a bude jako toto dítě, ten je největší v království nebeském. A kdo přijme jediné takové dítě ve jménu mém, přijímá mne.“ (Mat 18:1-5)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>