5 thoughts on “Podvody a lži NASA. Kosmické divadlo zatahuje oponu.

 1. Takže co tady máme. Podvržené záběry, konspirační teorie o tom, že havárie raketoplánu Challenger byla zinscenována Hollywodem, tedy aspoň doufám, že jsem to pochopil dobře, a a nějakýsi let pofidérní amatérské rakety, která ani neslouží k tomu, aby letěla do vesmíru. Jedná se spíše o vědeckou hračku pro studenty vědeckých universit. Nikoliv o něco, co má letět do vesmíru. Ale to nejdůležitější jsem se nedozvěděl. Proč tedy, když je Země údajně placatá, existuje něco takového, jako pravidelná změna ročních období, anebo proč jsou jednu polovinu roku dny kratší a druhou polovinu zase delší? Pokud by totiž byla Země opravdu placatá, tak by neexistovala ani roční období a dny by byly stejně dlouhé.


 2. já to vidím tak, že je slunce malinkaté s malým výkonem, které při schovávačce po své trajektorii, která je nutně eliptická a v průběhu roku se měnicí, nedokáže exponovat celou zeměplacku. Svojí měnící se vzdáleností od pozorovatele se tedy zdá být západ slunce a zem vychladá. Jako když se vzdalujete od ohně, dokud neni ani vidět ani cítit teplo. Je to ale jen moje dedukce k zamyšlení, nerad bych, aby se toho někdo chytil a prezentoval to jako fakt :-)
  Podstatné na tom celém je to, že se to píše v Bibli, a tu máme studovat a ne zpochybňovat. Kdyby pro nás bylo totiž podstatné jak to funguje, tak by to tam Bůh napsal. Naopak to co se tam píše, vydá na celý život studování.


 3. Nějak zapomněli v té animaci (jak obíhá slunce a měsíc nad placatou zemí) na merkur a venuši. Čirou náhodou jsme včera mohli pozorovat přechod planety přes slunce. Ještě by mohli vysvětlit jak může slunce osvítit planety např. saturn nebo jupitera i s jeho měsíci, když přitom nedokáže osvítit celou „plochou“ zemi. Abych aspoň na chvíli mohl začít pochybovat, nesměl by se mi dostat do ruky teleskop, musel bych přestat čumět večer na nebe a k tomu bych musel zapomenou na všechna ta pozorování, včetně úplného zatmění měsíce z minulého roku a právě u toho zatmění byl vidět oblý stín. No, snad se najde nějaké rozumné vysvětlení :o D


  1. Nikdo taky neříká, že ty planety neexistují, jen že nejsou daleko a velké. Jsou patrně blízko a malinké. A jestli jsou kulaté, no proč ne. To není nic proti ničemu. Celé vaše pozorování je samozřejmě pravda, to se popřít nedá, jen si malinko uvolněte v hlavě měřítko a dejte vědět, jak to dopadlo :-)


  2. Tady jsem našel nějaké video, jak by to mohlo fungovat ohledně toho přechodu..https://www.youtube.com/watch?v=jK8luAGWits
   Jinak s tím osvícením to může být tak ( ber to, že já nejsem astronom a nemám teleskop a celý tohle téma je pro mě nový), že jak píše xx- planety jsou ve skutečnosti malé a blíže slunci.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>