Praktiky portálu sebeřízení.cz

00000000000000000000000000000logo

Neskutečně mě iritovaly praktiky portálu sebeřízení.cz. Vydávání se za jména jako Jaroslav Dušek, Jan Hnízdil a další mi přišlo velmi nevhodné a amorální. Stálé omílání starých textů a videí stylem ctrl+C, ctrl+V také není příliš pracné. Tento agresivní přístup „vtloukání duchovna“ ale nese své ovoce a na facebooku má téměř 76 000 fanoušků. Opravdu to není z naší strany nějaká závist, ale spíše smutný pohled do zákulisí našich takzvaně spirituálních nebo sebe obohacujících vod. Bohužel jsou lidé stále líní dívat se věcem pod pokličku a hledat na vlastní pěst. Raději se nechávají přesvědčovat a inspirovat falešnými profily a ziskuchtivými autory. Přeji portálu sebeřízení více pokory a moudrosti a nám všem lepší schopnost rozpoznání. Kopíruji postoj klubu fanoušků Jardy Duška ( kterých je ve skupině ani ne 300)

Renata Němcová pro Jaroslav Dušek – fanclub:
Včera v 19:46 · 
„Dobrý den, příznivcům Jaroslava Duška.
Již po několikáté se podařilo zrušit nelegální osobní profil pod jménem Jaroslav Dušek. Aktivita tvůrců sebeřízení.cz je taková, že jim nestačí své jméno a nelegálně používají jiná jména (např. Jan Hnízdil, Květa Fialová, Jaroslav Dušek komunita atd.) aby zvýšili sledovanost.
Jaroslav Dušek všem vzkazuje, že pokud chcete sledovat příspěvky na sebeřízení.cz, tak sledujte, ale on sám s těmito aktivitami nemá nic společného a pokud vznikne další profil s jeho jménem, tak bude opět snaha o zrušení, aby si lidé mylně nemyslely, že za propagací příspěvků stojí on, a že lidé komunikují s ním.
Je zvláštní, že na sebeřízení.cz se objevují takové moudré a snad i produchovnělé příspěvky, a jsou propagovány takovým velmi bojovným a lživým způsobem. Jakmile je na falešném profilu upozorněno na nepravost, je příspěvek okamžitě mazán a s ním i úplně zablokován člověk, který upozornil. Je to velká cenzůra a hlavně lež. A tak každý, kdo navštěvuje tyto stránky a čte propagované moudrosti, by si mohl uvědomit, jak je s ním vlastně manipulováno. Je zajímavé, co se asi děje těm lidem ze sebeřízení.cz v hlavách, když chtějí lidem ukazovat cestu k „osvícení“ a přitom na to jdou takovou násilnou cestou. Oni sami mají velmi na čem pracovat…
Toto je jen takové uvedení celé té situace na pravou míru, chceme věřit, že to bude potřeba, co nejméně.
Přejeme všem lásku a spoustu moudrosti.
Renata + Jaroslav“

Dodatek: Po elektronické korespondenci se zástupci Seberizeni.cz, se mi dostalo ujištění, že všechny falešné profily byly smazány a jakýsi „externí podezřelý spolupracovník“, který za tyto aktivity měl být odpovědný, již nemá přístup na zveřejňování obsahu fb profilů sebeřízení. Byl jsem opakovaně bombardován emaily, abych tento článek smazal a dokonce nařčen z „křivého obvinění“. Údajně se mělo jednat o náhodu, že tyto falešné profily opakovaně dávaly odkaz na portál Seberizeni.cz. Věřme, že se tyto aktivity tedy již nebudou opakovat, nicméně článek ponechávám. Faktem zůstává, že tento portál pouze kopíruje práci jiných lidí a nevytváří originální obsah ani překlady či titulky ( u videí, která jsem viděl). Nedělá vlastně nic. Pouze odkazuje na již existující videa a práci jiných lidí. To občas děláme i my, ale zároveň se snažíme stejnou měrou vytvářet originální obsah. S pozdravem týmu sebeřízení- Jan Frolík

 

6 thoughts on “Praktiky portálu sebeřízení.cz

 1. A není to pouze zkreslování informací z českých vod, já jsem například reagovala na jeden z jejich článků, týkající se informací ze zahraničí (konkrétně byl o tom, že vědci dokázali přítomnost duše), a protože neuváděli žádný zdroj této informace, dala jsem si tu práci a našla anglický originál, který ovšem o slovu DUKAZ vůbec nezmiňoval, jednalo se pouze o hypotézu, takže článek, který sebeřízení zveřejnil, byl značně zkreselný. Můj komentář k článku z otázkou po zdroji byl nejen nezpodpovězen, ale i vymazán… A dále – pobízení ke sdílení pouhých citátů, aby si tak na facebooku zajistili vyšší sledovanost, považuji za poněkud nátlakové …


 2. Dobrý den,

  děkuji za tento článeček. Narazil jsem na něj náhodou, ale jsem rád, že nejsem jediný, kdo si toho, co dělá sebeřízení.cz, všímá.
  Prvně jsem si toho všiml, když mi byly ořezány citáty o logo a umístěny na falešnou stránku „Jaroslav Dušek“.

  Nejen, že se opakovaně vydávají za tyto lidi, ale neustále dokola kopírují ten samý obsah, který už sami někde vzali.
  Místo o osobní rozvoj lidí, jim jde pouze o to, nahnat na stránku sebeřízení.cz co nejvíce lidí za účelem vyždímání reklamou.

  Nejsem si jistý, jestli ta stránka má alespoň nějaký originální obsah, nebo je úplně všechno zkopírováno….

  Přeji prima den.
  Petr Havránek


  1. Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Smutné je, že se jim tato taktika, soudě podle lajků na fb, viditelně daří. :( Lidé musejí být zkrátka více nároční na výběr obsahu a ne jen konzumovat první věci, které se jim reklamou dostanou do zřetele.


 3. Pingback: Sebeřízení.cz aneb oblbujeme lidi pod rouškou duchovna | Fabay.cz

 4. Dobré den,

  mrzí mě, že dodatek takhle vidíte. Nejednalo se o náhodu, že byli příspěvky sdíleny pod cizím jménem, ale zároveň to nebyl můj záměr (viz. emaily). Chyby byly napraveny. Omlouvám se za bombardování emaily.

  S pozdravem
  Eva Nováčková
  Sebeřízení.cz


 5. Jestli portálu Sebeřízení něco chybí, nebo spíše přebývá, pak je to naprostá absence kritického myšlení. Lidé většinou zveřejněné články berou jako modlu, daný fakt, a běda když jim někdo to jejich svorné pozitivní bučení naruší nějakým kritickým komentářem. Je to vymývání mozků, nic víc.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>