„Pravdoláskařské“ tendence alterativních webů? A co Street žurnál?

fetch

Tento příspěvek je určen všem, kteří reagovali na článek Ladislava Zelinky: Arabové a my. Když jsem viděl ten nadpis, vážně jsem uvažoval o jeho okamžitém smazání, ale pozorně jsem ho pročetl a dospěl k závěru, že mnoho lidí vždy reaguje velmi přehnaně a vyhraněně v této otázce a je lépe se nejdříve v klidu zamyslet. Žádná kultura není ideální, téměř žádná politická moc se nesnaží o blaho svého lidu. Bojíme se toho, co neznáme, jiné barbarské kultury. Strach žene náš úsudek do extrému. Pokud se zamyslíme nad událostmi, které předcházely uprchlické krizi a o kterých jsme zde na webu psali, dojde nám, že tento strach je do nás cíleně pumpován.

Falešné popravy amerických novinářů- Záběry, které měly šokovat poslušné diváky u obrazovek se po kritickém zkoumání jasně prokázaly jako podvrhy. Více o tom najdete na našem webu.

Teroristické útoky na Charlie Hebdo- Další reality show, která měla drásat náš strach z muslimů a arabského světa. Tentokrát rozvědky udeřily přímo v Paříži, což mělo podobný efekt jako útok 11. září v New Yorku. Podobné incidenty vyvolávají dojem zranitelnosti naší civilizace a posilují strach z „neznáma“ v podobě Islámu.

Dalším faktorem jsou samozřejmě masová média, která do nás hustí stále pohádky o dobrých a zlých, obviňují islamisty- teroristy za všechno zlo světa a zároveň očerňují Ruskou Federaci, která s nimi jako jediná úspěšně bojuje. Ať se na to díváme jak chceme, vidíme jasnou tendenci USA o radikalizaci Islámu a zároveň o velkého strašáka, kterého financují, zbrojí a mediálně propagují.

Je jasné, že žádné fundamentální náboženství není ve své extrémní formě dobré, ale zlé. Z extremismu se rodí strach a jisté civilizační mosty nelze násilnou cestou vpravovat do všech občanů naší společnosti. Jsem přesvědčen, že uprchlická krize je naprosto předem naplánovaná událost, která nevěstí pro Evropu vůbec nic dobrého. Pokud k tomu připojíme i současný mediální průjem, začíná se rýsovat cosi zlověstného. Ale nenechme se zbytečně rozeštvat proti sobě navzájem. Pokud chceme zůstat silní, musíme stát všichni společně. Pokud se budeme navzájem napadat, osočovat a tupit, nikam to nepovede pouze k dalšímu oslabení a zesilování už tak rozhojněné nenávisti.

JF

Poznámka: Kdo se brodí alternativními weby, tak jistě vytušil, že Orgonet najel na podivnou vlnu benevolence v otázce migrantů. Sdílet naprosto scestné video Vašáryové, která v přímém přenosu drtí zbytky demokracie je smutnou ukázkou toho, že Orgonet se zkrátka občas hodně sekne. V minulosti to bylo vícekrát, když například opěvoval Obamu jako nadčlověka nebo se rozplýval nad channelingy, které si protiřečily a rozšiřoval jejich prostřednictvím nesmysly. Ale je to apel na nás čtenáře, abychom dokázali rozpoznat dobré informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>