První dojmy z expedice do Anglie za kruhy v obilí 2014

Crop_circles_Swirl

Včera jsme se vrátili s přibližně 11 denní expedice do jižní Anglie za obilnými formacemi. Napíšu zde jen v krátkosti čerstvé dojmy z celé cesty a pak se pustím do reportáže.  Asi nejznámější centrum celého fenoménu, hospůdka Barge Inn, kde jsme naší cestu začínali, se proměnila pro nadšence kruhů do velmi špatného světla. Informace vázly a málo ochotný personál nám neměl na naše dotazy co říct. Na nástěnce bylo jen pár označených piktogramů a téměř žádné fotografie. Více uvidíte v připravované reportáži.

Rovněž celkový výskyt byl značně malý. A když už se nějaký ten obrazec objevil, farmáři je nekompromisně kosí. Vypadá to, jakoby se všichni jako jeden muž naštvali ve stejnou chvíli a rozhodli se tomuto fenoménu zatnout tipec. Čim to asi je? Vážně jen polehlým obilím a finanční škodě? Proč se dál nedávají kasičky do obrazců, které dříve fungovaly jako kompenzace pro zemědělce? Myslím, že každý návštěvník by něco málo určitě rád přihodil. Naší frustraci alespoň částečně vyrovnávalo dobré počasí a proto jsme se po 2 dnech rozdělili a my s přítelkyní odjeli do Dorsetu zkoumat pro změnu pobřeží oceánu. Další skupina si to namířila do Glastonbury.

Ke konci naší výpravy jsme se přeci jen dočkali a navštívili poslední 2 agrosymboly u Devizes a u Avebury. Rovněž jsme strávili noc u pověstného kopce Silbury Hill. Máme natočeno a vyfoceno dostatek materiálů a v průběhu tohoto měsíce se můžete těšit na připravovanou reportáž. Ovšem zdá se, že výskyt agrosymbolů v Anglii slábne. Rovněž to vypadá, jako kdyby fenomén reagoval na vzrůstající nevoli farmářů a tvoří se stále menší obrazce. Dokáže člověk svojí arogancí nakonec tento úžasný fenomén zcela vymýtit? Nebo se výskyt přesune do jiné části světa? Třeba více do středu Evropy? To ukáže čas.

Opět se mi ale potvrdilo, že za kruhy v obilí stojí nějaká jiná inteligence než lidská. Naprosto bláhová představa, kterou šíří především média a jiní takzvaní odborníci, že je to dílem člověka musí každému aktivnímu badateli s otevřenou myslí připadat jako vykonstruovaná pohádka. Obrovské riziko spojené s tvorbou na polích, naprostá absence motivace pro tvorbu prazvláštních symbolů a především všeobecný nezájem veřejnosti, to jsou faktory, které prostě lidský zákrok téměř vylučují. Navíc čerstvé posečení od farmářů. Věřím, že fenomén kruhů v obilí ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Stále se najdou lidé, kteří přistupují k tomuto problému s otevřenou myslí a duchem. Chceme navázat plnohodnotnou komunikaci s tvůrci symbolů a nikdo nám v tom nemůže bránit. Cestu si najdeme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>