Seriál- Svatojakubská pouť 2. díl- Peregrino

00PeregrinoActual220x350

 

první díl zde: http://streetzurnal.cz/poutni-cesta-sv-jakuba-camino-de-santiago-1-cast/

A tak jsem vystoupil na letišti v Santanderu, odkud začínala moje cesta. Už při převzetí zavazadel jsem viděl nějaké mladé lidi s mušlemi na krku, jak se na něco ptají. Neváhal jsem a snažil se zapojit do diskuze. Vlastně to byl německý pár, který se ptal taxikáře na nejlepší cestu a nějaké místo u pláže. Zeptali se mne, jestli nepojedu s nimi, ale já jsem říkal, že musím do města, protože nemám Credencial. ( pas poutníka, opravňující k ubytování v alberque- nocležny pro poutníky)

Oni, že to neřeší a pojedou stanovat kamsi k pláži. Já jsem ale autobusem dojel do centra a najednou jsem zjistil, že pořádně nevím, jak dál. Věděl jsem, že musím ke kostelu a tam si zajistit credencial, ale ten byl ještě zavřený. Nemohl jsem najít žádnou samoobsluhu ale nakonec jsem si koupil nějaké jídlo a usadil se před kostelem. Čekal jsem dobré 3 hodinky a měl zvláštní pocit naprostého neznáma. Nevěděl jsem kam mám jít, ani co bude dál, jak se domluvím atd.

Nakonec otevírá kostel postarší jeptiška a já vcházím do krásného ochozu Santanderské katedrály. Když jsem si to všechno prošel a prohlédl vyhledal jsem jeptišku a se slovy: „Peregrino, i need credencial“ odevzdal jsem se do jejích rukou. Vypráví mi toho hodně, ale ničemu nerozumím, posléze chápu, že musím na někoho počkat. Za chvíli přichází někdo jako strážník a vede mne do bočního vchodu, kde čeká nějaký kněz. Ten mi dává potřebné informace i s malou mapkou a nakonec i vytoužený credencial. Teď už jsem věděl, kam mám jít na noc, kde se hlásit o informace a tak jsem byl plný optimismu. První noc jsem tedy strávil přímo ve městě Santander v místním alberque. Nocleh na dolní pričně velmi malé palandy mě stála 10 euro. Od ostatních poutníků se v angličtině dovídám velmi užitečné informace pro budoucí cestu. Mohu se vysprchovat a usínám spánkem spravedlivých.

Ráno se vstává kolem půl 8 a hned vyrážím na cestu. Před první etapou se zásobuji potravinami a asi 2 litry vody. Na informacích mi dali mapku, kde je prvních 5 etap poutě. Moje první etapa vede do kouzelného městečka Santilliana de Mar. Cesta první den je kolem 30 kilometrů neznámou krajinou. Orientuju se podél žlutých šipek nebo modrožlutých mušlí. Jak jsem šel a jestli jsem to zvládl za jeden den se dozvíte v dalším pokračování seriálu.

 

One thought on “Seriál- Svatojakubská pouť 2. díl- Peregrino


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>