Sisyfos rozdával Bludné balvany. Anti cenu dostala i práce Ladislava Zelinky o Exopolitice.

bludne_balvany

Redaktor Street žurnálu a člen české Exopolitiky Ladislav Zelinka obdržel anti cenu skeptiků Bludný balvan. Tedy nikoliv přímo on, ale jeho diplomová práce, potažmo profesoři, kteří jí navrhli a oponovali. Více na stránkách skeptiků zde: ( http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1427475984 )

Práce našeho kolegy by se dala označit za průlomovou, protože nic podobného zatím na akademické půdě obhájeno nebylo. Úskalí spojené s tímto tématem je nedostatek vědeckých důkazů. Nicméně už samotná skutečnost, že profesoři jsou otevřeni tomuto tématu, dává zajímavý impuls k zamyšlení se nad tématem mimozemských civilizací. Ohodnocení stříbrným balvanem nám dává tušit, že něco podobného je pro konzervativní vědeckou obec nepřípustné. Uvidíme jak se situace bude nadále vyvíjet. Mimozemská otázka je totiž stále více “ v kurzu“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>