Svědectví v ohni New Age

Děkuji čtenářce Katja za doporučení tohoto svědectví..

Neboť přijde doba, kdy lidé nesnesou zdravé učení, a podle svých choutek si seženou učitele, kteří by vyhověli jejich přáním. Odvrátí sluch od pravdy a přikloní se k bájím. Avšak ty buď ve všem střízlivý, snášej útrapy, konej dílo zvěstovatele evangelia a cele se věnuj své službě.“ ( 2. Timoteovi 4:3-5 )

14 thoughts on “Svědectví v ohni New Age


 1. Je mi potěšením, že oslovilo toto video, na které jsem odkázala. To samé nemohu říct já, pokud se týká videa, zveřejněného na těchto stránkách: „ROBERT MORNEAU – ZKUŠENOST S DÉMONY“, které je propagandistickým videem člena sekty ADVENTISTŮ 7.DNE, jejíž učení je založeno na vizích falešné prorokyně. Ten si ohřívá v těchto videích svou polívčičku a žije z knih, které ve jménu této sekty vydává. Domnívala jsem se,že autor stránek není obhájcem žádné církve, sekty, žádné denomikace a jde mu čistě jen o učení Ježíše skrze svaté Písmo.


  1. To je pravda, ale třeba pro mně osobně bylo toto video velkým impulzem pro hledání v křesťanství, když jsem ještě tápal v New Age.. Tyto stránky jsou primárně založeny pro nekřesťany a pro tzv. „duchovně hledající“. Stejně jako mě velmi oslovily přednášky prof. Veitha, který je taky adventista. Myslím, že Pán může oslovit i přes různé skupiny a denominace- já třeba zpočátku poslouchal i jednoho katolického kněze.. Člověk jak pak postupně roste ve víře, tak se mu více otvírá čistější učení, které se pak neváže už na žádnou konkrétní denominaci většinou.. Ale samozřejmě cílem je čisté biblické učení.. :)


  2. Milá Katjo, u Adventistů jsem i já, a mohu Vám slíbit, že celá církev je založena pouze na Bibli. A jak říkáte falešná prorokyně, tak mám takové tušení, že jste od ní nic nečetla. Doporučuji Touhu věků, je jako když Novému zákonu z oka vypadne :-) Musela byste se hodně snažit, kdybyste na ní našla něco špatného. Také bych rád poznamenal, že adventismu je založený na očekávání druhého příchodu Ježiše Krista, a na svěcení Soboty. Jestli Vám to nějak zavání sektářstvím, tak jste špatně četla Bibli.


  3. Prosím vás pěkně! Můžete mi napsat alespoň jeden důvod, proč nazývate církev ASD sektou? To pojmenování má hodně významu, je mnohotvárné. Také by mě zajímalo, proč považujete E.G.W. za falešnou prorokyní? Je velice smutné, že se zde očerňuje jedna denominace, která učí pouze biblické pravdy, je věrná Božímu zákonu, učí o blízkém příchodu Pána Ježíše, má dar proroctví a působí celosvětově.


  4. Doporučuji vám přednášku od dr.Waltera Veitha s názvem „Boží dar vedení“ https://www.youtube.com/watch?v=ykDCnfk6fTY&t=1s na téma praví a falešní proroci. Jaké kritéria máme k určení pravého proroka z Božího slova? Shlédněte, uvidíte! Velmi bych ocenil správce tohoto webu, kdyby tuto přednášku uvěřejnil, jako reakci na nepravdivé očerňování E.G.Whiteové. Děkuji mnohokrát!


  5. Mě to tak trochu připomíná starozákonní dobu. Všichni proroci co byli posláni Bohem, aby napravili izraelity od jejich špatné cesty, byli zesměšňování, nenáviděni, označovaní za falešné, biti, zabíjeni. Nic se nezměnilo v povaze člověka.
   Nic měně si počkám na zdůvodnění proč je EGW falešnou porotkyni. Označit takto někoho bez nějakého vysvětlení považuji za takové plácnutí do vody bez žádného užitku. 2. Milý Pepe. Četbu knih Touha věků, Velký spor věků,…mám dávno za sebou, bylo to v začátcích mého hledání a netvrdím, že jsem hledala a našla na nich „něco špatného“. Záleží na úhlu pohledu. Dobře vím, na čem je založený adventismus. Proč jsou považováni Adventisté 7.dne za sektu je na delší povídání. Pravdou je, že u adventistů definice sekty v některých ohledech selhávají a vystihuje je lépe definice kultu. Avšak ne všichni čeští adventisté jsou kultem. Některé sbory mají charakter církve, jiné sekty a další kultu. Až budu mít čas, vyhledám na netu stať ,kde je to rozebíráno a vysvětleno lépe než bych to udělala já a dám odkaz.


  1. Ahoj Katjo, budu se těšit na odkaz na článek o adventistech. Nejsem zaujatý a Vaše odpověď mi připadá být vstřícná. V duchu křesťanství si rád vyměním nějaké názory. Bych byl hloupý, kdybych tvrdil, že vím a chápu vše. A vám Honzo děkuji za to, že šijete do živého. Třeba i do Adventistů. Neberu to osobně. Znám totiž pouze upřimné a nefanatické adventisty. Slepota a pokrytectví nikam nevedou a všichni se rádi posuneme. Přeji krásný den.


   1. Pro začátek zlehka – např. článek: „ADVENTISTÉ STÁLE NA KŘIŽOVATCE“ na stránkách DINGIR.CZ – SPOLEČNOSTI PRO STUDIUM SEKT A NOVÝCH NÁBOŽENSKÝCH SMĚRŮ, kde je i mnoho dalšího materiálu.    1. Víte Katjo, přečetl jsem si oba uvedené články, jak o Adventistech, tak o sektách, a mám z toho smíšené pocity. V prvním článku jsem se dočetl podstatu Adventismu, což se dá pochopit, ve druhé jsem se dočetl podstatu sekty. To, že tam autor zmiňuje, že někdo považuje Adventisty za sektu, není zapotřebí komentovat. Spíše zde uvádím z článku o sektách závěr, pro vytvoření obrazu o podstatě sekty:

     „Závěr
     Zmatek plynoucí z obecně špatné definovanosti slova sekta je živnou půdou pro útlak náboženských menšin a nejen jich. Abychom tomuto zmatku zamezili, je třeba užívat termínu sekta s maximální opatrností, tak aby bylo jasné, co jsme jím mínili, to znamená, vždy jej předem definovat. Ale i pak zůstává nebezpečí, že nás bude někdo citovat, aniž by ocitoval onu definici. Proto je pravděpodobně nejrozumnější se tomuto slovu úplně vyhnout a jednotlivé shora uvedené významy nahradit termíny, které se vlastně již v menší míře používají.“

     Katjo, mám takový pocit, že zrovna vy označujete Adventisty za sektu z důvodu nesouhlasu s některými závěry církve, což by nemělo/nemuselo vést k této definici. Nicméně se jedná pouze o výměnu názorů, a věřím, že se zde nikdo, včetně mne :-) , neurazil.
     Přeji krásný denNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>