Tradiční dehonestace agrosymbolů v tuzemských médiích

images

Stejně jako každý rok i tento nám připravili domácí média velmi úzký a vymezený pohled na problematiku kruhů v obilí.  Stále dokola omílané fráze o práci lidí s prkny a provázky a další nesmysly jako třeba že se jedná o reklamní loga viz tento článek: http://zoom.iprima.cz/clanky/nejzajimavejsi-nejvetsi-kruhy-v-obili-jsou-dilem-cloveka

Něco takového je samozřejmě naprostý nesmysl a každý, kdo se jen letmo zajímá o tento fenomén, to musí vědět. Dejme si jako příklad výše zmíněný článek. Reklamní logo Firefoxu se připravovalo několik dní a pracovalo se za dne na pronajatém poli.  Spolu s reklamních tahem značky Nvidia v Kalifornii, jsou to jediné reklamní tahy v souvislosti s kruhy v obilí. Psali jsme zde: http://streetzurnal.cz/kruh-v-obili-v-californii-je-pravdepodobne-reklamni-tah/  Navíc se pracovalo vždy za dne a na nehlídaném poli a tvůrci měli na přípravu a zhotovení dostatek času v řádu dní.

Stejně jako donekonečna omílaní 2 penzisté, kteří údajně zhotovili stovky kruhů v polích, ale před kamerou dočista selhali a ukázalo se, že to jsou pouze velcí mluvkové. Nicméně se touto svojí lží zapsali do dějin. Dalším argumentem autora článku je, že kruhy jsou úžasným lákadlem pro turisty. Chtěl bych vidět jeho výraz, kdyby na vrcholu sezóny obrazců přijel do hlavní základny nadšenců pro agrosymboly- Barge Inn v Anglii a uviděl tam prázdný areál pro stany a pár hostů v hospodě. Potkat v Anglii někoho, kdo jede přímo na kruhy v obilí je skutečně raritou. Neskutečně směšně se jeví tvrzení, že je to jako Bilboard, ale mnohem efektivnější. Obrazce jsou samozřejmě vidět pouze z výšky, takže pokud nemáte zrovna po ruce aeroplán, tak vidíte jen polehlou pšenici. Ano, někdo to sice z výšky vyfotí, ale jelikož se útvarů objeví v Anglii za léto několik stovek, je velmi pravděpodobné, že rychle zapadne mezi ostatními. Často se také stává, že farmář hned útvar zničí, aby zabránil přístupu zvědavcům. Nekompromisní tvrzení, že za 3 hodiny vytvoříte naprosto přesný tvar bez chyby se dokládá pochybným videem.

Ano, pochybným, protože člověk musí pochybovat i o důkazech, které potvrzují „lidskou“ teorii vzniku. Něco takového není problém vytvořit na počítači.  A nakonec největší perla ze všech. Partička Atlas, která údajně stvořila největší agrosymbol na světě- lidského motýla z roku 2009.  Tak tady už jde o reklamu. Samozřejmě o reklamu projektu Atlas, protože není nic jednoduššího, než si přisvojit autorství díla tam, kde lidský autor chybí. Pak už jen stačí natočit podivné video, kdy se pár hochštaplerů směje do kamery s prknem na zádech a je to. Natočíme se s drsným pohledem uvnitř obrazce a záhada je vyřešena.  To jsou géniové s projektu Atlas. Samozřejmě, že nepodali ani jeden přesvědčivý důkaz o autorství takového díla. Stačí se na ten obrovský symbol pouze podívat a musí nám být jasné, že tohle se za pár hodin prostě zvládnout nedá.

Ještě krátce k tvrzení, že u žádného kruhu nebyla známa žádná aktivita UFO nebo něco podobného. Opět neskutečná neznalost. Lidé hlavně v Anglii natáčejí každý rok světelné koule, které se vyskytují u agrosymbolů. Koule vypadají vždy podobně a proto je velmi nepravděpodobné, že se jedná o podvrh. Tyto koule ostatně pozorovali samotní Circlemakeři, kteří falšovali obrazec v poli.

Závěrem: Samozřejmě, že mizivé procento kruhů v obilí se snaží napodobit lidé. V Anglii stále běží soutěž o 20 000 liber pro toho, kdo dokáže napodobit spirálu z Milk Hill. Výhru si zatím nikdo nevyzvedl. Faktem zůstává, že člověk je tvořivá bytost a dokáže určitě zhotovit i složitější obrazec. Ale určitě nezvládne 400 útvarů za 3 měsíce, někdy i 2 ve stejnou noc. To ostatně přiznávají i samotní Circlemakers. Doporučuji dokument Spiknutí a kruhy v obilí, kde se dozvíte více.

http://www.youtube.com/watch?v=Ap-x22ClceU

Crop_circles_Swirl

One thought on “Tradiční dehonestace agrosymbolů v tuzemských médiích

  1. Četl jsem zmiňovaný článek z primy a byl krátce pobouřen. Díky vám za tento článek, který vše uvedl na pravou míru a mě uklidnil. Nechápu, jak ještě dnes může nevědět, jak se liší pravé kruhy od padělků. .


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>